یکشنبه 12 آذر 1402
آرشیو

سومین همایش بین‌المللی معرفت و رسالت حسینی ۲/ اسفند/۱۴۰۲


جلسه شورای برنامه ریزی کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین در جوار مرقد علی بن محمدالباقر(ع) در مشهد اردهال


با صدور حکمی از سوی حجت الاسلام والمسلمین احمدی رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستادمرکزی اربعین حسینی ؛ جناب حجت الاسلام و المسلمین علی پروانه به عنوان مسئول هماهنگی امور استان های کمیته فرهنگی و آموزشی ستادمرکزی اربعین منصوب شد.


نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در دیدارجمعی از علمای کشورهای مختلف جهان اسلام بر لزوم حمایت معنوی و مادی مسلمانان از مقاومت برابر آموزه های دینی در شرایط کنونی تاکید کرد.


گفت: نتیجه ستم‌های رژیم صهیونیستی به مردم مظلوم و مقتدر غزه، برافراشته شدن پرچم با افتخار فلسطین بین همه ملل جهان است.


نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در دیدار قاریان نوجوان گروه قرآنی کریمه اهل بیت (س) گفت که شما قاریان نوجوان گنج بزرگی در اختیار دارید، آن را حفظ کنید.


● هر وقت وارد خانه می‌شود او را سخت مشغول در کار خانه و در حال رسیدگی به بچه های خردسالش می بیند!


سخنرانی حجه الاسلام والمسلمین نواب در سومین همایش فعالان فرهنگی اربعین در مشهد مقدس.


رئیس ستاد مرکزی اربعین در سومین گردهمایی مسئولان و فعالان فرهنگی ، رسانه ای و فضای مجازی اربعین در مشهد تصریح کرد: درایران اسلامی موکب داران و فعالان اربعین ازپیشگامان عرصه دفاع از مظلومان فلسطین هستند.


پیاده روی اربعین و زیارت سیدالشهدا علیه السلام به صحنۀ باشکوه ابراز ارادت به خاندان اهل بیت علیهم السلام و اعلام برائت از ظلم ظالمان و دعوت همه آزادی خواهان جهان به تأسی از حسین بن علی علیه السلام تبدیل شده است‌.


برگزاری سومین گردهمایی فعالان فرهنگی، رسانه‌ ای، فضای مجازی و پژوهشی به منظور بررسی چالش‌ ها و راهکارهای جهانی شدن اربعین حسینی در مشهد مقدسسومین گردهمایی فعالان فرهنگی، رسانه‌ای، فضای مجازی و پژوهشی به منظور بررسی چالش‌ها و راهکارهای جهانی شدن اربعین حسینی به همت کمیته‌های فرهنگی ایران و عراق (ستاد فرهنگی اربعین) با حضور جمعی از مسؤولان و فعالان اربعینی از کشورهای ایران، عراق، هند، آفریقا، تاجیکستان، آذربایجان، سوریه، ترکیه، پاکستان و افغانستان در مشهد مقدس برگزار می‌شود.


پخش قسمت سوم ویژه برنامه تلویزیونی ماه، امشب ساعت ۲۰ از شبکه اینترنتی عبرات abarat.tv


استاندار سمنان : همایش جهانی اربعین حسینی امسال هم بدون کوچک‌ترین دغدغه‌ای پرشورتر از سال قبل برگزار شد.


نشست علمی بحران غزه با رویکرد سیاسی، حقوقی و اخلاقی توسط پژوهشکده نظام‌های اسلامی پژوهشگاه، با همکاری مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه، مرکز تحقیقات مجلس شورای اسلامی و شبکه اینترنتی عبرات برگزار می‌شود.


با صدور حکمی از سوی وزیر محترم کشور ؛ جناب آقای علی بخشی زاده به ریاست کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستادمرکزی اربعین منصوب شدند.


مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: طول محور مهران تا پایانه مرزی ۱۱ کیلومتر است که ۵ کیلومتر آن قبلا برای ارتقا به ۶ خطه به مرحله اجرا در آمده است و به زودی عملیات تکمیلی این قطعه به پیمانکار جدید سپرده خواهد شد، ۵ کیلومتر دیگر از مسیر نیز با اعتبار ۹۰ میلیارد تومان و با پیشرفت ۳۵ درصد در حال اجرا است.


با اعلام دبیرخانهٔ «جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری أنا مِن حسین» هنرمندان، نویسندگان و فعالان زمینه‌های مختلف فرهنگی و هنری می‌توانند آثار خود را تا ۳۰ آذر ۱۴۰۲ به این دبیرخانه ارسال نمایند.


تجلیل از موکب‌داران و رانندگان اربعین حسینی با حضور نماینده محترم ولی فقیه در استان خراسان جنوبی، استاندار خراسان جنوبی ،نماینده مردم شریف شهرستانهای بیرجند ،خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی ،فرماندار شهرستان بیرجند و سایر مسئولین استانی رقم خورد.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 234 235