پنج شنبه 28 تیر 1403

10 شهریور 1402 - 00:33

به همت کمیته فرهنگی ستاد اربعین؛

مراسم گرامیداشت شهید ابومهدی المهندس و شهدای حشدالشعبی برگزار شد

مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهید ابومهدی المهندس و شهدای جبهه مقاومت حشد الشعبی در آستانه اربعین حسینی با حضور مقامات دو کشور ایران و عراق از جمله نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سید عباس حسینی رییس سازمان حج و زیارت در جوار مزار این فرمانده شهید در قبرستان وادی السلام نجف اشرف برگزار شد.


به گزارش خبرگزاری الاربعین، حجت‌الاسلام و المسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در بخشی از این مراسم که به همت کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین برگزار شد بیان کرد: به روح شهدایی که در وادی السلام دفن شده اند سلام می‌کنیم. برخی از انسان‌ها در درجات مختلفی قرار دارند. نکته مهم این است که تمامی انسان‌ها در حال امتحان هستند و بسیار از آنها سزای جنایات خود را خواهند دید.
وی ادامه داد: وضعیت قاتل این شهدا را امروز می‌بینیم که چطور به زشتی از آنها یاد می‌شود. حجت الاسلام والمسلمین فتاح افزود: شهدای جبهه مقاومت و ابومهدی المهندس را خدا انتخاب کرده است. آنها تمام جوانی و هستی خود را در راه خدا قرار داده‌اند و تمامی تلاش و عمرشان این بوده است که عمر خود را برای خدا صرف کنند. آنها با شهادت ارتفاع درجه نزد خداوند کسب کردند.
رییس بعثه مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه شهدا انتخاب شده خدا هستند، توضیح داد: بر اساس روایات، نهج‌البلاغه  و آیات قرآن شهدا زنده هستند. حضرت علی (ع) در نهج‌البلاغه اشاره کرده‌اند که در راه دین و خداوند در فتنه‌ها شهید خواهند شد. 
نواب خاطرنشان کرد: رضوان خدا بر شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس باد. حاج قاسم به فرزندان شهدا می‌گفت تا شهید بشوم؛ من از پدرانتان عقب مانده‌ام. پیکر این دو شهید در تمام مرقدهای شریف تشییع شد و در طول تاریخ این کار فقط برای حاج قاسم و ابومهدی المهندس انجام شده است.