شنبه 25 فروردین 1403

برگزاری اردوهای علمی- زیارتی دانشجویان عراقی در ایران

اردوهای علمی زیارتی دانشجویان دانشگاه‌های عراق به همت کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و همکاری مراکز علمی و دانشگاهی جمهوری اسلامی ایران و بنیاد بین المللی اربعین در کربلا راه‌اندازی شد.


برگزاری اردوهای علمی- زیارتی دانشجویان عراقی در ایران 

 

اردوهای علمی زیارتی دانشجویان دانشگاه‌های عراق به همت کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و همکاری مراکز علمی و دانشگاهی جمهوری اسلامی ایران و بنیاد بین المللی اربعین در کربلا راه‌اندازی شد و اولین گروه دانشجویی از ۲۷ بهمن با استقبال نماینده کمیته فرهنگی وآموزشی اربعین در مرز مهران وارد جمهوری اسلامی ایران شدند.

این برنامه بنا به درخواست مسئولان و اساتید دانشگاه‌های عراق به منظور آشنایی با مراکز علمی و دانشگاهی جمهوری اسلامی ایران و اطلاع از آخرین پیشرفت‌ها و توانمندی‌های علمی کشور و همچنین تقویت ارتباطات دانشجویان دو کشور برگزار گردید.

در اولین دوره از این اردوها، ۲۷ نفراز دانشجویان از دانشجویان دانشگاه کربلا در طول ۸ روز به شهرهای قم، تهران و مشهد سفر خواهند کرد. در قم دانشگاه‌ قم و در تهران دانشگاه شهید بهشتی ، میزبان این گروه هستند.

زیارت حرم‌های مطهر، بازدید از مراکز علمی و پارک‌های فناوری، برگزاری نشست‌های علمی مشترک از جمله برنامه‌های این اردوها خواهد بود.

زیارت مرقد مطهر حضرت فاطمه معصومه علیها السلام و بازدید از مرکز کامپیوتری علوم اسلامی نور و شرکت در نشست دانشگاه قم برنامه دیروز و امروز این گروه در قم بوده است.

 و همچنین امروز به زیارت مرقد امام خمینی می روند و دو شب مهمان دانشگاه شهید بهشتی خواهند بود‌

شایان ذکر است علاوه بر کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین، آستان قدس رضوی،ستاد عتبات عمره نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها و وزارت علوم در برگزاری این اردوها مشارکت و همکاری دارند و قرار است گروه های دانشجویی از ایران نیز با میزبانی مراکز علمی عراق به این اردوها اعزام شوند و این اردوها در طول سال با همت دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور ادامه داشته باشد‌.