سه شنبه 4 مهر 1402

13 آبان 1396

بررسي آخرين وضعيت زائران توسط سفير ايران

ايرج مسجدي، سفير جمهوري اسلامي ايران در بغداد و قاسم العراضي، وزير كشور عراق، امروز از مرز مهران بازديد كردند و با زائران ايراني به گفت وگو پرداختند.


به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني الاربعین به کربلا، اين دو شخصيت سياسي ضمن حضور در ميان زائران، آخرين وضعيت اعزام زوار را از اين منطقه مرزي مورد ارزيابي قرار دادند و به مسئولان براي بهتر شدن رفت و آمد زائران توصيه هايی را ارائه كردند.

سفير جمهوري اسلامي ايران در حاشيه اين بازديد گفت: تلاش داريم تا خدمات بهتري را به زائران در مرز مهران ارائه كنيم تا زمان ورود و خروج دچار مشكل نشوند؛ از اين رو در نشست هاي جداگانه و مذاكراتي كه با طرف عراقي داشتيم، دغدغه هاي زائران را در ميان گذاشتيم.

وي ضمن ابراز خرسندي از استقبال زائران براي شركت در مراسم اربعين حسيني تصريح كرد: خوشبختانه تاكنون مرز مهران بدون هيچ گونه مشكلي به سوي زائران باز بوده و خدمات خوبي نيز به زائران ارائه شده است.

مسجدي همچنين از طرف عراقي جهت همكاري و تسهيل زائران اربعين حسيني در مرز مهران تقدير كرد.

سفير ايران همچنين از زائران خواست حتما با مدارك قانوني به عراق سفر كنند و اعلام کرد: در شأن زائر اباعبدالله الحسين(ع) نيست كه بدون ويزا به كشور عراق سفر كند، از اين روز از زائران مي خواهيم حتما با مدارك قانوني به عتبات سفر كنند؛ زيرا به هيچ زائری بدون ويزا اجازه ورود داده نمي شود.