دوشنبه 3 مهر 1402

28 بهمن 1395

اتمام ساخت مکان استقرار زائران امام حسین(ع) در نجف تا اربعین سال آینده

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات در استان تهران گفت:‌ زمینه ساخت فضایی به مساحت ۲۰هزار مترمربع در نجف برای زائران فراهم شده است و تا اربعین سال آینده برای اسکان ۲۹ هزار زائر آماده می شود.


سیدحسین هاشمی در مراسم تقدیر از ائمه جمعه استان تهران که با حضور حجج الاسلام سیدرضا تقوی، کاظم صدیقی و سید صالح یاسینی و فداکار، رییس ستاد بازسازی عتبات در نجف اشرف و جمعی از مسئولان و مدیران استان تهران برگزار شد، گفت: برای مردم استان تهران توفیقی است که پشتیبان ساخت صحن حضرت فاطمه زهرا(س) در نجف اشرف باشند.

وی افزود:‌ کار بزرگی در نجف اشرف در ساخت صحن و شبستان حرم حضرت زهرا (س) در حال انجام است.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان تهران با بیان اینکه دو سال است که در نجف اشرف میزبان زائران امام حسین(ع) در ایام اربعین هستیم عنوان کرد: ‌روزانه متوسط ۴۵ هزارزائر در ایام اربعین در نجف، اسکان و پذیرایی شدند.  

هاشمی به ساخت مکانی ثابت و مجهز برای اسکان زائران امام حسین(ع) در نجف برای ایام اربعین اشاره کرد و افزود: زمینه ساخت فضایی به مساحت ۲۰هزار مترمربع در نجف برای زائران فراهم شده است و تا اربعین سال آینده برای اسکان ۲۹ هزار زائر آماده می شود.

وی سامانه اشتراک آسمانی همراه اول و اپراتور دوم را در جمع آوری کمک های مردمی در بازسازی عتبات عالیات موثر دانست و گفت:‌مردم از طریق این سامانه از  ۱۱۰ تومان تا هر میزان می توانند در ساخت و بازسازی عتبات مشارکت کنند و اکنون۳۰۰هزار نفر در استان تهران مشترک مستقیم داریم که روزانه کمک می کنند.

رییس ستاد بازسازی عتبات در استان تهران در پایان، گفت: عنایات خاص موجب شد استان تهران در ساخت صحن عقیله بنی هاشم نیز وارد شده و ساخت پروژه، آغاز شده است.