دوشنبه 20 آذر 1402

19 بهمن 1395

اواخربهمن ماه برگزارمي شود؛ آزمون روحانيون عتبات عاليات در 21 استان كشور

مدير جذب وسازماندهي بعثه مقام معظم رهبري اعلام كرد : آزمون روحانيون عتبات 29 بهمن ماه با شركت بيش از 3200 نفر در 21 استان كشور برگزار مي شود .


حجت الاسلام و المسلمين علي پروانه در گفتگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج ضمن تبريك فرارسيدن ايام الله دهه مبارك فجر، به برگزاري آزمون روحانيون عتبات سال 1395 به صورت كتبي اشاره كرد و اظهار داشت: اين آزمون با شركت 3200 نفر در 21 استان كشور در روز جمعه 29 بهمن ماه برگزار مي شود و هر داوطلب به 90 سوال در 90 دقيقه پاسخ خواهد داد.

وي از تمامي داوطلبان خواست از روز يكشنبه آينده (24/11/95) براي مشاهده و تهيه پرينت كارت شركت درجلسه آزمون از طريق سايت آزمون مديريت جذب و سازماندهي به آدرسazmoon.hajj.irمراجعه ويك نسخه پرينت از كارت شركت در آزمون را تهيه نمايند و براساس زمان، تاريخ و آدرس تعيين شده بر روي كارت ، به حوزه امتحاني مربوط مراجعه كنند.

همراه داشتن پرينت كارت شركت در جلسه آزمون ، اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عكسدار و ارائه آن براي شركت در جلسه آزمون الزامي است.

مدير جذب وسازماندهي بعثه مقام معظم رهبري با تاكيد براينكه تهيه اين كارت منحصراً به روش فوق امكان‌پذير است، افزود: شركت كنندگان در آزمون بايد در بخش احكام عمومي به 25 سوال باضريب 2، عقايد 20 سوال باضريب 2، تاريخ اسلام واماكن 30 سوال با ضريب 2 واطلاعات عمومي 15 سوال باضريب ا كه مجموعا 165 امتياز مي شود پاسخ دهند وكساني كه در اين آزمون 60% امتياز را كسب كنند پذيرفته خواهند شد.

بگفته وي سوالات در سه گروه طراحي شده است ، لذا داوطلبان بايد شماره گروهي را كه در پايين كتابچه سوالات درج شده است بالاي پاسخنامه در قسمت مشخص شده به صورت كامل پر كنند و در غير اين صورت برگه آنها تصحيح نخواهد شد.

وي با اشاره به اينكه در بالاي پاسخنامه نحوه صحيح پر كردن آن درج شده‌است ، اضافه كرد: پاسخنامه به وسيله رايانه تصحيح و به ازاي هر 5 پاسخ غلط يك امتياز منفي منظور مي‌شود، همچنين هر سوال تنها يك گزينه صحيح دارد وانتخاب بيشتر از يك گزينه به منزله پاسخ غلط خواهد بود.