پنج شنبه 9 آذر 1402

16 آذر 1393

نماينده آيت‌الله سيستاني اعلام كرد: جمعيت زائران اربعين به بيش از سه برابر اجتماع حجاج مي‌رسد

توليت عتبه مقدس حسيني همايش اربعين را بزرگ‌ترين گردهمايي آرام و صلح آميز جهان خواند و گفت: زائران به حركت صلح آميز و شجاعانه خود ادامه مي‌دهند، هرچند از سوي گروه‌هاي معاند و دست پرورده آمريكا فراوان تهديد شوند.


حجت الاسلام والمسلمين شيخ مهدي كربلايي توليت عتبه مقدس حسيني در ديدار مسؤول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق و همراهان وي، خواستار ارائه آموزش فرهنگ اسلامي صحيح به عزاداران حسيني شد.

وي در ادامه با اشاره به راهپيمايي پرشور اربعين حسيني كه شكوه آن امسال بيش از سالهاي گذشته بوده است، به نقل از برخي از خبرگزاري‌ها، گفت: اين همايش بزرگ‌ترين گردهمايي آرام و صلح آميز در همه كشورهاي جهان است.

نماينده آيت الله سيستاني و امام جمعه كربلا افزود: اين رسانه‌ها جمعيت فعلي در ايام اربعين را بيش از سه برابر اجتماع ساليانه حجاج بيت الله الحرام در مكه مكرمه دانسته اند و البته بايد بدانند كه زائران به حركت صلح آميز و شجاعانه خود ادامه مي‌دهند، هرچند از سوي گروه‌هاي معاند و دست پرورده آمريكا فراوان تهديد شوند.

حجت الاسلام والمسلمين كربلايي با بيان اينكه جمعيت راهپيمايي كننده در مسيرهاي مختلف از كشورهاي خارجي بيش از سه برابر سالهاي گذشته افزايش يافته است، ابراز كرد: ملت عراق در پذيرايي از اين جمعيت، سنگ تمام گذاشتند به طوري كه در شهر ناصريه سفره اي را به طول ۱۵ كيلومتر براي اطعام زائران پهن كردند.

وي همچنين بر آموزش فرهنگ اسلامي صحيح به عزاداران حسيني تأكيد كرد و افزود: وضع فرهنگي نسبت به سالهاي گذشته بهتر شده است و ما هم به نوبه خود تلاش كرديم كه در مسير پياده روي اربعين، اقامه نماز جماعت را در موكب‌ها با دعوت از حوزه علميه نجف برگزار و به سؤالها و پرسشهاي مراجعه كنندگان پاسخ دهيم.

امام جمعه كربلا با بيان اينكه كار فرهنگي ضروري است اما نياز به صبر و برنامه ريزي بلند مدت دارد، گفت: خوشبختانه جلوي برخي از بدعت هايي كه از سوي دشمن هدايت مي‌شد را گرفتيم و آن را به يك فرصت تبديل كرديم.

منبع: خبرگزاری حج


آخرین اخبار