جمعه 31 فروردین 1403

16 آذر 1393

اطلاعیه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ویژه اربعین حسینی

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر از تأسیسات گردشگری، رستورانها و مراکز پذیرایی بین راهی خواست تا ضمن رعایت امنیت روانی مسافران در طول مسیر مراجعت در جهت رعایت نرخ، بهداشت و همچنین همکاری و همراهی با مسافران و گردشگران در طول مسیر اهتمام بیشتری داشته باشند.


با توجه به شور سفرهای زیارتی هموطنان به مناسبت اربعین حسینی، ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر طی اطلاعیه‌­ای ضمن تاکید بر ضرورت آمادگی، انسجام و برنامه ­ریزی ستادهای اجرایی استانها برای استقبال، پذیرایی و اسکان مسافران عزیز، توصیه­‌هایی را به شرح زیر به هموطنان اعلام کرد:

  1. از عموم مسافران و زائران حسینی درخواست می‌شود، در طول ایام سفر به نکات و اطلاعیه‌هایی که سازمانهای مسئول و خدمات­رسان بویژه سازمان حج و زیارت اعلام می­‌نماید توجه جدی داشته باشند و قبل از آغاز سفر نسبت به کسب اطلاعات لازم از طول مسیر، وضعیت مرزها و غیره اقدام نمایند.
  2. به دستگاه‌های عضو ستاد، به خصوص هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و عوامل نیروی انتظامی  تاکید می­ گردد، به قید فوریت ضمن حضور فعال در مرزها و مسیرهای که مسافران و هموطنان عزیز استفاده می­‌نمایند نسبت به ارائه تسهیلات اقامتی و اسکان موقت مسافران پیش‌­بینی و اقدام لازم را به‌عمل آورند.
  3.  به تمام تأسیسات گردشگری، رستورانها و مراکز پذیرایی بین راهی توصیه اکید می شود تا ضمن رعایت امنیت روانی مسافران در طول مسیر مراجعت در جهت رعایت نرخ، بهداشت و همچنین همکاری و همراهی با مسافران و گردشگران در طول مسیر اهتمام بیشتری داشته باشند.

در پایان ستاد مرکزی ضمن تاکید بر استمرار فعالیت ستادهای اجرایی هماهنگی خدمات سفر استانها در تمامی بخشهای حمل و نقل و ترافیک، امنیت و انتظامی، امداد و نجات، مدیریت بحران، بهداشت و درمان، اسکان و پذیرایی و ... ، هماهنگی کامل کلیه واحدهای مسئول را برای خدمات­ رسانی شایسته به مسافران و گردشگران ضروری می داند.

 

منبع: فارس