یکشنبه 19 آذر 1402

15 آذر 1393

تردد زائران حسینی به عتبات عالیات از مرز شلمچه از سر گرفته شد

فرماندار خرمشهر از بازگشایی مرز بین المللی شلمچه به روی زائران اربعین حسینی از صبح شنبه خبر داد و گفت: با همکاری مسوولان ایرانی و طرف عراقی، تردد زائران عتبات عالیات از مرز زمینی شلمچه از امروز امکانپذیر شد.


'ولی ا... حیاتی' روزشنبه در مرز شلمچه در گفت و گو با ایرنا افزود: تمامی تمهیدات لازم برای خدمات رسانی به زائران در پایانه مسافری شلمچه مهیا شده و تردد زائران نیز بدون مشکل صورت می گیرد.

وی از عبور 180 هزار زائر ایرانی از مرز شلمچه به عراق از ابتدای آذر تاکنون خبر داد و گفت: روزانه بیش از 50 هزار زائر متقاضی عبور از مرز شلمچه به عراق برای شرکت در آیین اربعین حسینی هستند.

فرماندار خرمشهر نبود زیرساخت ها در عراق و متناسب نبودن امکانات طرف عراقی برای پذیرش زائران ایرانی را دلیل انسداد مرز و ازدحام زائران در مرز شلمچه خواند و افزود: ظرفیت پذیرش طرف عراقی 20 هزار نفر در شبانه روز اعلام شده است.

وی با رد شایعه عبور زائران با شناسنامه و کارت ملی، بدون گذرنامه گفت: زائرانی که قصد عزیمت به زیارت عتبات عالیات را دارند حتما با گذرنامه به شلمچه مراجعه کنند.

به گزارش ایرنا مرز شلمچه از ساعت 20 جمعه شب به دلیل ازدحام جمعیت زائران ایرانی در این نقطه مرزی از سوی طرف عراقی بسته شده بود.

به دلیل ازدحام جمعیت زائران حسینی برای سفر به عراق در مرز و در راستای افزایش خدمات و جلوگیری از سرگردانی زائران در مرز، تردد کامیون های تجاری از امروز شنبه 15 آذر تا دوشنبه 17 آذر ممنوع است.

 

منبع: ایرنا