یکشنبه 19 آذر 1402

19 دی 1395

مسئول بعثه رهبري در كربلا عنوان كرد: اجراي برنامه هاي منظم و مفيد بعثه براي زوار عتبات

مسئول بعثه مقام معظم رهبري در كربلا با اشاره به اجراي برنامه هاي منظم و مفيد بعثه براي زوار عتبات گفت: روحانيون و مديران كاروان ها بايد براي بهره مندي بيشتر زوار اين اين مراسمات اطلاع رساني لازم را داشته باشند.


حجت الاسلام والمسلمين حسين بهجتي، مسئول بعثه رهبري در كربلا در جلسه تواصي به حق در محل بعثه به قرائت روايتي از پيامبر(ص) پرداخت و گفت: بهترين همنشين براي انسان در روز قيامت، عمل نيك اوست.

وي ادامه داد: پيامبر در اين روايت فرموده اند كه بدانيد عزت در دنيا با ذلت عجين است؛ حيات با مرگ و غم با شادي همراه است و هر گناهي عقاب دارد و براي هر اجلي هم مهلت معيني وجود دارد كه خاتمه خواهد يافت.

بهجتي اضافه كرد: رسول الله در ادامه روايت فرموده اند انسان چاره اي جز همراهي با قرين خود يعني عملش ندارد زيرا عمل همراه انسان جاودانه است و اگر عمل نيكي باشد او را به بهشت مي برد و اگر عملش بد باشد سرانجام او جهنم و عذاب است.

مسئول بعثه رهبري در كربلا با اشاره به تعبير شهيد دستغيب مبني بر اينكه عمل مانند سايه انسان است بيان داشت: به تصريح اين روايت انسان درقيامت هيچ نگراني مگر از ناحيه عمل خويش ندارد.

وي در ادامه با بيان اينكه بعثه رهبري مسئولي فعاليت هاي فرهنگي را بر عهده دارد اضافه كرد: بايد اطلاع رساني دقيقتري از سوي روحانيون و مديران كاروان ها براي بهره مندي بيشتر زوار از برنامه هاي بعثه در عتبتين صورت بگيرد.

بهجتي عنوان كرد: برنامه هاي بعثه رهبري بسيار منظم و زمان در نظر گرفته شده براي آن ها نيز بسيار خوب و قابل بهره برداري است.

در ادامه اين جلسه حجت الاسلام والمسلمين محمدحسين عسكري، مسئول فرهنگي بعثه رهبري در كربلا نيز ادامه داد: يكي از مسايلي كه بعضا مشكلاتي را براي زوار و كاروان هاي ديگر ايجاد مي كند صداي بيش از حد بلندگوهاي برخي كاروان ها در اطراف حرم است كه بايد پيگيري لازم در اين خصوص صورت گيرد.

وي همچنين با اشاره به سالروز شهادت حضرت معصومه كه پيش رو است گفت: براي اين مناسبت نيز تعدادي پوستر چاپ و در اختيار كاروان ها و در هتل ها قرار خواهد گرفت همچنين به مناسبت شهادت حضرت زهرا و ولادت امام عسكري نيز تعدادي پوستر چاپ و در هتل ها و در معرض ديد زوار قرار گرفته است.