چهارشنبه 9 اسفند 1402

15 آذر 1393

مدیرکل نظارت سازمان هواپیمایی؛ مجوز 275 پرواز به عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی صادر شد

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاهها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری، گفت: به منظور جلوگیری از افزایش قیمت بلیت هواپیما و حفظ تعادل در بازار ایام اربعین حسینی، تاکنون مجوز 257 پرواز به صورت فوق العاده به مقاصد نجف و بغداد صادر شده است.


به گزارش ایرنا از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، مرتضی دهقان اظهار داشت: در راستای افزایش تقاضا برای برقراری پروازهای عتبات در ایام اربعین حسینی و به منظور جلوگیری از افزایش قیمت بلیت هواپیما و حفظ تعادل بازار تاکنون مجوز 257 پرواز به صورت فوق العاده صادر شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه نرخ بلیت در مسیرهای خارجی تابع مقررات نرخ گذاری داخلی نیست، اما تذکر لازم به شرکت های هواپیمایی مبنی بر نظارت بر سیستم فروش داده شده است.

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاهها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: در همین راستا به منظور جلوگیری از هرگونه تخلف احتمالی ضمن نظارت مستمر بر شبکه فروش خود و خودداری از فروش پروازهای مذکور به صورت چارتری، طی بخشنامه ای شرکت های هواپیمایی را ملزم به درج لیست نرخ پروازهای مذکور بر روی سایت شرکت مربوطه کرده است.

دهقان با بیان اینکه علاوه بر شرکت های داخلی برخی شرکتهای خارجی نیز برای جابجایی زائران فعال خواهند بود، افزود: در صورت تامین ناوگان و درخواست شرکت های هواپیمایی، مجوزهای بیشتری صادر خواهد شد.

 

منبع: ایرنا