یکشنبه 19 آذر 1402

16 دی 1395

به بهانه برگزاری دومین سوگواره فرهنگی هنری عبرات؛ پورحسینی: صداوسیما نباید از ساخت سریال‌هایی نظیر "مختارنامه" غافل شود

پرویز پورحسینی بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون به بهانه برگزاری دومین سوگواره فرهنگی هنری عبرات با محوریت موضوع پیاده روی اربعین حسینی به عدم تولید سریال‌های مذهبی نظیر "مختارنامه" انتقاد کرد.


پرویز پورحسینی، بازیگر سریال«مختارنامه» با محوریت موضوع سیره امام حسین(ع) و یارانشان و واقعه عاشورا ساخته و بارها از تلویزیون بازپخش شد، با انتقاد به کمبود تولید آثار سینمایی و تلویزیونی مذهبی نظیر این سریال گفت: متاسفانه من نظر انتقادی نسبت به کمیت تولیدات مذهبی در تلویزیون و سینما دارم و برایم جای سوال است که چرا باید با گذشت چند سال از اولین مرتبه پخش «مختارنامه»، این سریال همه ساله و برای چند نوبت، دوباره در کنداکتور پخش شبکه های مختلف تلویزیونی قرار بگیرد و کمتر به تولید آثار فاخر دیگری مانند این سریال اقدام کرد؟!
وی افزود: چرا تنها سریالی نظیر «مختارنامه» باید درباره کربلا ساخته و پخش شود و آثار فاخر دیگری مانند این سریال را درباره این موضوع مهم نبینیم؟!
 
بازیگر نقش میثم تمار در «مختارنامه» ادامه داد: صداوسیما و کسانی که در حوزه تولید فیلم و سریال دست اندرکار هستند، نباید از موضوعات این چنینی غافل شوند. چراکه جامعه به ساخت این نوع آثار هنری که رنگ و بوی مذهبی داشته باشند، نیاز دارد و آن ها باید به این مقوله بیشتر بپردازند.

پورحسینی در پایان خاطرنشان کرد: به نظرم این مردم هستند که درباره یک سریال قضاوت می کنند و آن ها باید درباره سریال «مختارنامه» نظر بدهند که با استقبال از آن می توان نظرشان را فهمید.
گفتنی است دومین سوگواره فرهنگی هنری عبرات در ۱۰ بخش به همت ستاد مرکزی اربعین برگزار می شود. مهلت ارسال اثر به این رویداد تا ۲۰ دی ماه تمدید شده است.