پنج شنبه 6 مهر 1402

28 آذر 1395

مسئول کمیته اطلاع‌رسانی و فضای مجازی ستاد اربعین حسینی: ۶۰۰ خبرنگار خارجی روایتگر مراسم اربعین در عراق

مسئول کمیته اطلاع‌رسانی و فضای مجازی ستاد اربعین حسینی گفت: ۶۰۰ خبرنگار و تصویربردار از سراسر جهان برای پوشش خبری و تصویری مراسم اربعین حسینی وارد عراق شده اند تا حماسه پرشور اربعین را به طور زنده پوشش دهند.


محمدعلی انوشه افزود: ۴۰ دوربین فیلمبرداری در بین الحرمین حضرت سیدالشهدا (ع) و حضرت ابوالفضل العباس(ع) از سوی اتحادیه رادیو – تلویزیون های اسلامی مستقر شده و به صورت زنده این تجمع عظیم مردمی را پوشش می دهند.
«در کنار خبرنگاران و تصویربرداران مراسم پرشور اربعین حسینی در عراق، چند سایت اینترنتی برای تهیه اخبار و اطلاعات از آخرین وضعیت راهپیمایی عظیم زائران حسینی ایجاد شده است.»
این مقام مسئول در اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی افزود: خبرنگارانی از کشورهایی همچون لبنان، ترکیه، کویت، ایران، پاکستان، افغانستان، انگلستان، جمهوری آذربایجان و آمریکا برای پوشش خبری آیین اربعین حسینی خود را به عراق رسانده اند.
انوشه ادامه داد: بیش از ۲۰ فرکانس ماهواره ای برای ارسال فیلم ها و گزارش های این آیین به سراسر جهان درنظر گرفته شده تا تصاویر زنده این مراسم را بدون لوگو در اختیار سایر رسانه های جهان قرار می دهند.
عضو شورای عالی اتحادیه های رادیو و تلویزیون های اسلامی با اعلام اینکه ۴۰ واحد سیار تصویری (SNG) پخش زنده مراسم اربعین حسینی را در شهرهای کربلا، نجف و مسیر نجف – کربلا پوشش زنده می دهند، گفت: در ۲۴ ساعت شبانه روز بیش از ۴۵۰ ارتباط زنده با شبکه های خارجی و ایرانی، از سوی این واحدهای سیار ، ارتباط برقرار می شود.
انوشه ادامه داد: تاکنون ده ها برنامه مستند، کلیپ و گزارش و اخبار از سوی رسانه های مستقر در عراق از برنامه ها و عزاداری سالار شهیدان در شهرها و مسیرهای مختلف به کربلا به رسانه های تصویری جهان ارسال شده است.
وی با بیان اینکه تصاویر به صورت زمینی و هوایی تهیه شده است، افزود: هشت ربات تصویربردار (پرنده تصویربردار هوایی) جاده‌های منتهی به کربلا و شهر کربلا را پوشش می دهند و شور حسینی را برای جهانیان به نمایش می گذارند.
انوشه، محورها و مسیرهای اصلی پوشش خبری خبرنگاران عضو این اتحادیه در هشت مسیر عراق منتهی به کربلا را اعلام کرد و افزود:مسیرهای «ناصریه»، «العماره»، «سماوه»، «کوت»، «دیوانیه»، «حله»، بغداد، نجف، زرباطیه از مسیرهای پرجمعیت میلیونی اربعین حسینی در عراق است که تحت پوشش تصویری و خبری رسانه های وابسته به این اتحادیه در عراق قرار دارد.