شنبه 25 فروردین 1403

05 آذر 1395

پيام تسليت نماينده ولي فقيه درامور حج وزيارت درپي حمله تروريستي به زائران حسيني در حله عراق

درپي شهادت شماري از زائران ايراني در انفجار تروريستي حله ، حجت الاسلام والمسلمين سيد علي قاضي عسكر نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت با صدور پيامي شهادت اين عزيزان را تسليت گفت.


متن پيام حجت الاسلام و المسلمين قاضي عسكر بدين شرح است:

"من مات علي حب آل محمد مات شهيدا"

جنايت تروريستي وحشيانه گروهك تكفيري داعش درمسير بازگشت زائران عتبات عاليات در منطقه حله كه به شهادت و زخمي شدن دهها تن از زائران ايراني منجر شد قلوب مسلمين جهان را جريحه دار ساخت و عميقا موجب تاسف و تاثرملت بزرگ ايران و اينجانب شد.

بدون شك با توجه به شكست هاي متعدد تروريست ها از نيروهاي مردمي و ارتش عراق، اين اقدام ددمنشانه و مذبوحانه به نوعي انتقام‌گيري از مسلمانان بويژه پيروان اهل بيت (ع) و نشاندهنده درماندگي دشمنان اسلام و مزدوران تكفيري است.

تروريست هاي كوردل و حاميان منطقه اي و جهاني شان بدانند كه اين خون‌هاي به ناحق ريخته شده، سرانجام آنها را رسوا و عزم مبارزان مسلمان را در ريشه كني تروريست‌ها بسيار راسخ‌تر خواهد كرد.

اينجانب شهادت زائران ايراني و اتباع ديگر كشورها را كه طعم شيرين زيارت اباعبدالله الحسين(ع) را چشيده بودند به ساحت مقدس حضرت وليعصر ارواحنا فداه و مقام معظم رهبري (دام ظله) وخويشاوندان و بازماندگان آنان تسليت عرض نموده، از خداوند متعال براي شهيدان علو درجات ، مجروحان شفاي عاجل و عموم بازماندگان صبر جميل و اجر جزيل مسئلت دارم.

سيد علي قاضي عسكر

گفتني است روزگذشته (پنج شنبه) طي انفجار يك تانكر سوخت بمب‌گذاري شده در پمپ بنزيني در شهر حله در استان بابل تعدادي از اتوبوس هاي حامل زوارايراني ، عراقي و افغاني هدف قرار گرفتند كه به شهادت حدود هشتاد نفر و مجروح شدن جمعي ديگر منجر شد كه تعدادي از آنها زائران ايراني بودند.

گروهك داعش مسئوليت اين انفجارتروريستي را بر عهده گرفت.