پنج شنبه 6 مهر 1402

29 آبان 1395

با حضور 14 هنرمند عراقی؛ بزرگترین طرح نقاشی زنده واقعه عاشوار در کربلا رونمایی شد

بزرگترین طرح نقاشی واقعه عاشورا و حماسه آفرینی شهدای کربلا به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران دربغداد و موسسه جوانان نوآور در کربلای معلا رونمایی شد.


به گزارش خبرنگار الاربعین، بزرگترین طرح نقاشی واقعه عاشورا و حماسه آفرینی شهدای کربلا به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران دربغداد و موسسه عراقی جوانان نوآور با حضور حجت الاسلام والمسلمین شیخ عبدالمهدی کربلایی، نماینده آیت الله العظمی سیدعلی سیستانی وتولیت شرعی حرم مطهر حضرت سیدالشهدا(ع) در کربلای معلا رونمایی شد.

تولیت شرعی حرم مطهر حضرت سیدالشهدا(ع) دراین مراسم ضمن قدردانی از اقدام رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق، گفت: همه ما باید برای برگزاری مراسم باشکوه اربعین حسینی تلاش کنیم تا دین خود را به حضرت سیدالشهدا ادا کرده باشیم.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق، نیز از تلاش هنرمندان عراقی برای اجرای این طرح تقدیر کرد و اظهار داشت: اجرای برنامه های فرهنگی برای ترویج تفکر ناب شیعه بسیار تاثیرگذار است.

براساس این گزارش، این کارگروه با حضور 14 هنرمند و نقاش عراقی به شکل زنده در یکی از خیابان های پر رفت و آمد در نزدیکی حرم مطهر امام حسین(ع) این نقاشی را اجرا نموده اند.

هنرمندان عراقی خلق این اثر را در ابعاد 3 متر و 25 سانتی متر و طول 50 متر به ثبت رسانده اند که در کشور عراق به عنوان بزرگترین کارگاه نقاشی شناخته می شود.