یکشنبه 19 آذر 1402

28 آبان 1395

مسؤول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق بر استفاده حداكثري از فرصت بي نظير زيارت اربعين تأكيد كرد.

به گزارش خبرنگار الاربعین ، كميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين همایش بين المللي اربعين حسيني (ع) را با حضور انديشمندان و فرهيختگاني از چند كشور جهان در شهر مقدس كربلا برگزار كرد.


حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني در ابتداي اين مراسم با بيان اينكه اربعين پديده اي بي بديل در دنيا، ظرفيتي بي نظير و فرصتي طلايي براي امت اسلامي است، گفت: اربعين يك حركت ناب معنوي، فرهنگي، اجتماعي و سياسي و تجلي علم ، بصيرت، وحدت، همبستگي، اقتدار و فرياد حق طلبي است.

وي اربعين را بازخواني عاشورا و تداوم رسالت حسيني و بازنمايي جامعه آرماني مهدوي خواند و اظهار داشت: عاشورا مقابله اسلام علوي و اموي و اربعين مقابله اسلام ناب محمدي با  اسلام تكفيري داعشي است.

مسؤول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق با اشاره به آثار اخلاقي، معرفتي، فردي، اجتماعي، دنيوي و اخروي زيارت امام حسين (ع)، به بيان روايتي از امام صادق (ع) در فضيلت زيارت آن حضرت پرداخت و گفت: زيارت امام حسين (ع) به منزله زيارت خدا در عرش است.

وي استفاده حداكثري از فرصت بي نظير زيارت را براي تحقق عزت و اقتدار جهان اسلام ضروري خواند و با اشاره به رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب، از ميزباني بي نظير عاشقانه ملت عراق تشكر كرد و بر لزوم اهتمام به رهنمودهاي مرجعيت ديني در عراق به ويژه حضرت آيت الله سيستاني و حفظ انسجام و وحدت به عنوان مهمترين و ضروري ترين مسأله جهان اسلام تأكيد كرد.