چهارشنبه 12 مهر 1402

27 آبان 1395

رئیس بسیج جامعه زنان کشور: حضرت زینب (س) در مدیریت بحران در اوج تصمیم سازی قرار داشت

رئیس بسیج جامعه زنان کشور، در نشست محوریت اربعین و سبک زندگی زینبی درکربلا، تصریح کرد: حضرت زینب (س) در مدیریت بحران در اوج تصمیم گیری و تصمیم سازی قرار داشت.


به گزارش خبرنگار اعزامی الاربعین، مینو اصلانی، رئیس بسیج جامعه زنان کشور در سلسله نشست های علمی و تخصصی اربعین حسینی با محوریت اربعین و سبک زندگی زینبی، رفتارشناسی حضرت زینب (س) را موضوع سخنرانی خود قرار داد.

رئیس بسیج جامعه زنان کشور با اشاره به  محورهای ارتباطی انسان، ارتباط انسان با خود و خداوند را مهم ترین نوع آن دانست و گفت: انسان باید تکلیف خود را در ارتباط با موجودات و جهان هستی تعیین نموده و با مدیریت ارتباطات، مبدا و مقصد اصلی خود را مشخص و خود را به سرمنزل مقصود برساند.

وی تصریح کرد: امروزه درفرهنگ غرب، انسان را در زندگی بی نیاز از خداوند دانسته و تمامی امور را به تدبیر انسانی و نادیده گرفتن ارتباط با خدا، وابسته می دانند.

وی افزود: حفظ ارتباط انسان با خدا، یکی از مهم ترین اهداف حرکت و قیام امام حسین (ع) است.

رئیس بسیج جامعه زنان کشور، انقلاب اسلامی ایران را درتداوم عاشورا دانست و گفت: انقلاب اسلامی در امتداد واقعه عاشورا، ارتباط بین انسان و خدا را که توسط دشمنان وقت مورد تهدید بود، حفظ کرد.

سخنران تصریح کرد: راهپیمایی عظیم اربعین حسینی نیز عامل مهم دیگری در تقویت ارتباط انسان با خدا است.

وی با اشاره بر اینکه ائمه در بستر طبیعت از انگاره های طبیعی برای تربیت و رشد و تعالی انسان ها بهره می بردند، گفت: هر انسانی در بستر طبیعت نیاز به زمینه سازی دارد و حضرت زینب(س)، در ابعاد فردی و اجتماعی زمینه سازی های لازم را ایجاد کرده بودند و در واقعه عاشورا برترین سبک زندگی را متجلی کردند.

سخنران شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین، خاطرنشان کرد: حضرت زینب (س)، درمدیریت بحران در اوج تصمیم گیری و تصمیم سازی قرار دارد و شناخت و تبیین هر فرازی از زندگی حضرت زینب (س)، نیازمند نشست های متمادی است.