چهارشنبه 9 اسفند 1402

14 آبان 1395

تجمع زائران اربعین در کرمان برگزار‌ شد

همزمان با سراسر کشور تجمع زائران اربعین در مصلی بزرگ امام علی(ع) شهر کرمان برگزار‌شد.


حجت‌الاسلام علی سازندگی امروز در تجمع زائران اربعین کرمان اظهار‌ داشت: زیارت اباعبدالله الحسین(ع) برکات و ثواب بی‌شماری دارد که از سوی بزرگان دین مطرح شده‌ است.

وی با بیان حدیثی از امام صادق(ع) مبنی بر اینکه "هر کس که به زیارت امام حسین(ع) برود در حالی که عارف باشد در بهترین جای بهشت سکونتش می‌دهند" گفت: در جایی دیگر آمده که هر کس بدون آنکه به زیارت امام حسین(ع) برود از دنیا برود ولو آنکه بهشتی باشد فقط در بهشت مهمان است.

مسئول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان کرمان با بیان اینکه رفتار زائران اربعین باید مورد رضای خداوند باشد، افزود: حسین‌(ع) تسلیم امر خدا بود و هر کس سلام بر حسین(ع) می‌دهد یعنی تسلیم حسین است زیرا حسین تسلیم خدا بود.

وی با اشاره به اینکه پیاده‌روی اربعین باید زمینه ساز ظهور باشد، یادآور‌ شد: روزگاری دعا می‌کردیم شاه برود و این آرزوی بزرگی بود، روزگاری آرزو داشتیم امام بیاید و حکومت اسلامی تشکیل شود که محقق شد.

سازندگی افزود: امروز باید آرزو داشته باشیم که امام زمان(عج) ظهور کند و باید برای تحقق این آرزو دعا کنیم.

وی با اشاره با اینکه اگر امام حسین(ع) نبود فاتحه دین خوانده می‌شد، گفت: این موضوع تنها مسئله اسلام نیست بلکه همه ادیان از بین می‌رفتند و امام حسین(ع) کشتی نجات است.

مسئول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان کرمان با بیان اینکه امام حسین(ع) در روز عاشورا چندین خطبه و سخنرانی داشت، افزود: آن حضرت تا آخرین لحظات قصد آگاه‌سازی امت را داشت و این افراد از روی آگاهی کامل امام حسین(ع) را به شهادت رساندند.

وی با اشاره به اینکه در زیارت اربعین اهداف بزرگی نهفته‌ است، خاطرنشان کرد: بزرگ‌ترین هدف از زیارت اربعین قیام برای جلوگیری از تحریف دین خدا است.

سازندگی از اجرای طرح هر زائر نائب یک شهید خبر‌داد و گفت: در این طرح هر زائر که مشرف می‌شود به دلخواه خود یک شهید را انتخاب کرده و به نیابت آن شهید به کربلای معلی مشرف می‌شود.

وی با بیان اینکه رفتار و گفتار شیعیان در مراسم اربعین بسیار مهم است و از سوی سایر جوامع رصد می‌شود، افزود: در مسیر پیاده‌روی باید نکات بهداشتی را رعایت کرده و در طول مسیر نظافت رعایت شود.