پنج شنبه 3 اسفند 1402

12 آبان 1395

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی: رشد ۷۲ درصدی صدور روادید برای زائران اربعین/دریافت روادید را به روزهای آخر موکول نکنند

ذوالفقاری با بیان اینکه تا امروز ۶۵۰ هزار روادید توسط سفارت و کنسولگری های عراق برای زائران صادر شده است، افزود: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۷۲ درصد افزایش را نشان می دهد و حاکی از رشد بالای ۲ برابری مشارکت مردم است.


ذوالفقاری، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور و رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی در بیستمین جلسه ستاد مرکزی اربعین حسینی در وزارت کشور گفت: برای جلوگیری از حرکت افراد غیر مجاز و فاقد گذرنامه و روادید به سمت مرزهای خروجی کشور در ایام اربعین نیروی انتظامی در 6 لایه اقدامات امنیتی و انتظامی خود را برای کنترل تردد زائران انجام خواهد داد و بر اساس گزارش مسئول کمیته اسکان و تغذیه در ایام 15 روزه حضور زائران روزانه یک و نیم میلیون پرس غذا در هر وعده در اختیار زائران قرار می گیرد که 35 درصد این خدمات در داخل کشور و 65 درصد آن در داخل خاک عراق ارائه می شود.

ذوالفقاری با بیان اینکه تا امروز 650 هزار روادید توسط سفارت و کنسولگری های عراق برای زائران صادر شده است، افزود: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 72 درصد افزایش را نشان می دهد و حاکی از رشد بالای 2 برابری مشارکت مردم برای سفر قانونی به عتبات عالیات در ایام اربعین امسال است.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی از زائران درخواست کرد برای برنامه ریزی مناسب و ارائه خدمات مطلوب به آنان ، هرچه سریعتر نسبت به اخذ گذرنامه و دریافت روادید از مراکز مجاز و همچنین سامانه سماح اقدام کنند و کار را به روزهای اخر موکول نکنند.

ذوالفقاری با بیان اینکه از سه روز گذشته کار صدور ویزا برای اتباع افغانستان و دارای اقامت قانونی در ایران آغاز و تاکنون 15 هزار نفر ثبت نام کرده اند، افزود: چنانچه برخی از افراد روادید خود را در مراکزی غیر از مراجع قانونی صدور روادید دریافت کرده اند، قبل از حرکت به سوی مرزها، از معتبر بودن آن مطمئن شوند تا بتوانند اپز مرزهای سه گانه خارج شوند. مردم سفر خود را به خوبی مدیریت و به روزهای پایانی و نزدیک به روز اربعین موکول نکنند و بر اساس تقسیمات جغرافیایی اعلامی از مرز مشخص شده، خارج شوند.