پنج شنبه 6 مهر 1402

11 آبان 1395

فرمانده انتظامي خوزستان خبر داد: آمادگي مرز شلمچه براي تردد زائران خارجي

فرمانده انتظامي خوزستان از آمادگي پايانه مرزي شلمچه براي تردد زائران خارجي در ايام اربعين حسيني خبر داد.


به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، سردار محمدرضا اسحاقي با اشاره به تمهيدات و برنامه‌ريزي‌هاي لازم براي تردد زائران اربعين حسيني از پايانه‌هاي مرزي خوزستان، اظهار كرد: اقدامات خوبي در پايانه‌هاي مرزي استان خوزستان نسبت به سال گذشته انجام شده و همچنين امسال، پايانه مرزي شلمچه براي تردد اتباع خارجي در ايام اربعين اختصاص يافته است و اتباع خارجي براي تردد به كشور عراق بايد به پايانه مرزي شلمچه مراجعه كنند.

وي تامين امنيت زائران اربعين حسيني را يكي از ماموريت‌هاي ويژه پليس خوزستان در سال جاري دانست و گفت: با توجه به تردد زائران حضرت اباعبدالله الحسين(ع) از پايانه‌هاي مرزي "شلمچه" و "چذابه" در ايام اربعين، فرماندهي انتظامي استان خوزستان تدابير ويژه‌اي براي تسهيل سفر زائران در نظر گرفته است.

اسحاقي همچنين از زائراني كه به صورت پياده قصد عزيمت به پايانه‌هاي مرزي خوزستان براي حضور در كنگره عظيم اربعين حسيني (ع) را دارند خواست حتما در هنگام روز و در مسيرهاي تعيين‌شده حركت كنند.

فرمانده انتظامي خوزستان در خاتمه با تاكيد بر اين‌كه همه زائران بايد گذرنامه داشته باشند، گفت: در اربعين امسال، خروج از مرز تنها با گذرنامه معتبر كه 6 ماه اعتبار داشته باشد، امكان‌پذير است و افرادي كه گذرنامه ندارند به مرزها مراجعه نكنند.