چهارشنبه 9 اسفند 1402

10 مهر 1395

حضور 40 هزار زائر اربعین از سایر کشورها در ایام اربعین

فرمانده مرزبانی گفت: پیش بینی می کنیم در ایام اربعین 40 هزار زائر از سایر کشورها از مرزهای ما عبور کنند.


،سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی روز شنبه در جمع خبرنگاران گفت:برای مراسم اربعین امسال تمهیدات لازم به منظور برقراری امنیت را در نظر گرفته ایم. در ایام اربعین مرزبانی نقش مهمی در تامین و حفظ امنیت دارد. در این ایانم علاوه بر هموطنان و شیعیان افرادی از سایر کشورها و ادیان نیز حضور دارند. 

وی افزود: علاوه بر دو میلیون زائری که پیش بینی می کنیم از کشورمان به عراق بروند، 40 هزار زائر از کشورهای افغانستان،تاجیکستان، بنگلادش و ترک هم از مرزهای ما عبور خواهند کرد. 

رضایی در مورد مشکلات مرزی ایران با همسایه ها گفت: در مرز پاکستان با دو مشکل قاچاق کالا و مواد مخدر روبرو هستیم. رایزنی هایی با این کشور انجام شده که امیدواریم مشکلات رفع شود. 

فرمانده مرزبانی ادامه داد: مشکلاتمان با افغانستان در مرزها نیز کاهش یافته است. در موضوع مرز عراق نیز هماهنگی های لازم انجام شده است. در حال حاضر کشفیات قاچاق کالا مرزبانی از مرزهای کشور 17 برابر شده است. 

وی با اشاره به همکاری مرزبانی با سپاه و وزارت اطلاعات، تصریح کرد: در مرزهای غربی با همکاری هایی که داشتیم اقدامات خوبی انجام شد و مشکل خاصی در این مرزها نداریم. خوشبختانه رصد مرز و اشراف روی آن وجود دارد. 

رضایی در پایان تصریح کرد: برای بازگشت زائران اربعین نیز تمهیدات لازم را در نظر گرفته ایم.مرزبانی چه در ایام عادی سال و چه ایام انتخابات برنامه های ویژه ای را برای تامین امنیت در مرزها انجام می دهد.