جمعه 31 شهریور 1402

08 مهر 1395

میزبانی کمیته فرهنگی و آموزشی ستادمرکزی اربعین کشور از موکب داران عراقی

دبیر کمیته فرهنگی آموزشی ستادمرکزی اربعین کشور با اشاره به سفر بیش 35 نفر از صاحبان مواکب حسینی در کشور عراق از برنامه های متعدد فرهنگی و هم اندیشی و انتقال تجارب بین موکب داران عراقی و هیات های بزرگ و شاخص استان های قم، تهران و مشهد مقدس خبر داد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، دبیر کمیته فرهنگی آموزشی ستادمرکزی اربعین کشور با اشاره به سفر بیش 35 نفر از صاحبان مواکب حسینی در کشور عراق از برنامه های متعدد فرهنگی و هم اندیشی و انتقال تجارب بین موکب داران عراقی و هیات های بزرگ و شاخص استان های قم، تهران و مشهد مقدس خبر داد.
سعید غضنفری با اشاره به لزوم هم افزایی فرهنگی مابین برادران عراقی و ایرانی و همچنین ارتباط مستقیم موکب داران دوکشور به انتقال تجارب و آموزه های موکب داری و هیات داری اشاره کرد و این سفر و برنامه فاخر فرهنگی را گامی در جهت نزدیکی فرهنگی و رشد و توسعه ارتباطات قشر خادمین و خدمتگزاران زایرین دانست
ایشان با اشاره به حضور بیش از 35 نفر از موکب داران نخبه و بزرگ عراقی که از شهرهای نجف کوت و مسیر نجف به کربلا از روز چهارشنبه الی یکشنبه در کشور عزیزمان به برنامه های انجام شده از قبیل بازدید از دو هیات حسینیه استان قم (حسینیه شهدا و مجتمع امام خمینی) و نشست مشترک با مسولین دو هیات فوق اشاره نمودند.
ظهر روز پنجشنبه نیز کاروان خادمان و موکب داران عراقی میهمان تولیت حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها بودند که مورد استقبال نایب تولیت حجت الاسلام والمسلمین صالحی قرار گرفتند و در جلسه ای نقاط قابل اشتراک را به بحث و بررسی گذاشتند.
آقای غضنفری دیگر برنامه های پیش رو را برای روز جمعه زیارت حرم حضرت عبدالعظيم حسنی در شهرری و متعاقبا نشست با هیات های شاخص و موکب داران ایرانی در ایام اربعین در تهران بیان داشتند.
 بازدید از نمایشگاه عطر سیب و اهدا بسته فرهنگی شامل کتیبه و پرچم های فاخر و پس از آن عزیمت به سمت مشهد مقدس از دیگر برنامه های عنوان شده بود.
روز شنبه با حضور حجت الاسلام والمسلمین پناهیان و هیات های شاخص مشهد مقدس جلسه ای نیز با حضور مواکب داران عراقی برگزار خواهد شد.