جمعه 31 شهریور 1402

31 شهریور 1395

استاندار کربلا در دیدار ستاد اربعین حسینی راهیان کربلای مازندران: تمهیدات امنیتی برای زائران حسینی در عراق انجام شده است

استاندار کربلا با اشاره به حضور پرشور زائران در ماه های محرم صفر برای زیارت در کربلای معلا، گفت: با حضور نیروهای ویژه امنیتی، تمهیدات لازم برای زائران حسینی به ویژه در ایام اربعین دیده شده است.


 عقيل الطريحي، استاندار کربلا در دیدار مسؤول و اعضای ستاد پیاده روی اربعین حسینی راهیان کربلای مازندران در محل استانداری کربلا با اشاره به تمهیدات دولت عراق و استانداری برای زائران اربعین حسینی، گفت: استانداری کربلا با همراهی نیروهای امنیتی و امور حمل و نقل استان کربلا زمینه های لازم و تهمیدات ویژه ای را برای استقبال از زائران حسینی را آماده کرده است.

وی افزود: اعضای شورای استان کربلا همه تلاش خود را برای هر چه بهتر برگزار شدن مراسم ایام محرم و صفر به ویژه در اربعین حسینی به کار خواهند بست و نیروهای امنیتی اعم از پلیس، ارتش و بسیج مردمی آماده تامین امنیت زوار حسینی هستند.

استاندار کربلا اربعین حسینی را موجب وحدت بیشتر در جهان تشیع به ویژه ملتهای ایران و عراق دانست و اظهار داشت: عشق به سید الشهدا(ع) موجب همدلی و وحدت در میان امتهای اسلامی به ویژه دو ملت ایران و عراق شده است و همه ما موظف هستیم تا بهترین شرایط را برای شرکت کنندگان در این مراسم فراهم نماییم.

وی ضمن تاکید بر این مطلب که اربعین حسینی یک مراسم کاملا مردمی است، خاطرنشان کرد: مراسم اربعین حسینی یک رسم دیرینه در میان مردم عراق است و هر کس به توان خود سعی در میزبانی بهتر و شایسته تر از زائران حسینی دارد.

الطريحي با اشاره به انجام اردوهای جهادی در ایران، خواستار انتقال این مدل موفق به عراق شد و گفت: انتقال تجارب موفق در حوزه کار جهادی نیاز عراق برای بازسازی و خدمات رسانی به مناطق محروم به ویژه در استان کربلا است.

خانم حنا حسناوی، رییس حقوق شهروندی و عضو شورای استان کربلا نیز در این دیدار با تقدیر از نقش جمهوری اسلامی در کمک به مقاومت عراق در برابر گروه های تروریستی و تکفیری، گفت: مردم عراق هیچگاه کمکهای جمهوری اسلامی را در مقابل گروه های تروریستی به ویژه گروه داعش فراموش نمی کنند.

وی افزود: وجود مقام معظم رهبری و مرجعت عالی تشیع در عراق موجب آرامش و اطمینان در میان مردم دو کشور دوست ایران و عراق است تا با همکاری هم ثبات را در منطقه رقم بزنند.

عضو شورای استان کربلا با اشاره به مساعدت مردم ایران در بازسازی عتبات مقدسه در عراق، گفت: امروز شاهد کمکهای مردم عاشق اهل بیت جمهوری اسلامی ایران در بازسازی اماکن مقدسه به ویژه در عتبه مقدسه علویه و نیز صحن امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) در کربلا معلا هستیم و جا دارد از مردم محب اهل بیت(ع) ایران در این امر تقدیر نماییم.

وی با اشاره به حضور بیش از دو و نیم میلیون ایرانی برای حضور در مراسم اربعین حسینی در عراق، گفت: مجموعه مسؤولان استان کربلا آماده هر گونه همکاری و خدمت رسانی به زائران ایرانی اربعین حسینی هستند زیرا مردم عراق خدمت به زوار سید الشهدا را شرف و افتخار خود می دانند.

محمد حسین طبرستانی، مسؤول ستاد اربعین حسینی راهیان کربلای مازندران نیز در این دیدار با اشاره با برنامه ریزی صورت گرفته برای اربعین حسینی از سوی این ستاد، گفت: مقام معظم رهبری نگاه ویژه و راهبردی به موضوع اربعین حسینی دارند و ایشان لبیک جهانی به ندای سید الشهدا(ع) را در مراسم اربعین، از مقدمات ظهور می دانند.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در محور بودن مردم عراق در این مراسم بزرگ، گفت: تمام برنامه ریزی های ستادهای ایرانی در عراق به ویژه برپایی مواکب در اربعین حسینی امسال، با محوریت مردم عراق خواهد بود.

مسؤول ستاد اربعین راهیان کربلای مازندران با اشاره به حضور دو و نیم میلیونی مردم ایران در مراسم اربعین، اظهار داشت: امروز با توجه به تلاشهای دشمنان به ویژه استکبار علیه ارزشهای اسلامی، باید تمام تلاش ما برای تقویت جبهه مقاومت اسلامی باشد زیرا پیام بزرگ قیام عاشورا مقاومت و ایستادگی در برابر ظلم، استکبار و جبهه نفاق است.

وی با بیان گزارشی از فعالیتهای صورت گرفته از سوی این ستاد برای اربعین امسال، تصریح کرد: ستاد اربعین حسینی راهیان کربلای مازندران تا کنون برنامه خود را برای تدارک اسکان 3000 نفر از زائران اربعین در شهر کربلای معلا تدارک دیده است.

طبرستانی به ایجاد موکب پذیرایی از زائران در ایام اربعین، گفت: سال گذشته مجوز برپایی دو موکب فاطمه الزهرا و شباب علویون برای این ستاد از سوی مقامات عراقی صادر شده است و امسال نیز موکب فاطمه الزهرا در شهر کربلا جهت پذیرایی از زوار اربعین حسینی برپا می شود.

وی با بیان این مطلب که ستاد اربعین راهیان کربلای مازندران یک ستاد کاملا مردمی است، تاکید کرد: برای دومین سال، درمانگاه امام سجاد(ع) با حضور پزشکان حاذق مازندرانی در ایام اربعین حسینی در کربلای معلا برای خدمات رسانی به زائران حسینی راه اندازی می شود.

مسؤول ستاد اربعین حسینی راهیان کربلا، با اشاره به درخواست استاندار کربلا مبنی اجرای طرح اردوی جهادی در کربلا، خاطرنشان کرد: یکی از طرح های موفق در انقلاب اسلامی برپایی اردوهای جهادی جهت محرومیت زدایی در جمهوری اسلامی است و سعی داریم با حضور بسیجیان وجوانان انقلابی در کشور عراق و کمک به محرومیت زدایی در شهر کربلا، این حرکت جهادی و این فرهنگ به مردم عراق انتقال یابد.