یکشنبه 19 آذر 1402

15 شهریور 1395

حجت‌الاسلام احمدی مطرح کرد: اتخاذ تدابیر لازم برای دسترسی آسانتر زائران اربعین به فضای مجازی

مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین حسینی (ع) گفت: بیش از 60 درصد شرکت‌کنندگان مراسم اربعین جوانان هستند و امسال با تدابیری که اندیشیده شده، راحت‌تر می‌توانند به فضای مجازی دسترسی داشته‌ باشند تا در این عرصه پیام اربعسن را به گوش مردم برسانند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین به نقل از ایلنا، حجت‌السلام احمدی، عصر روز دوشنبه در مراسم رونمایی از همکاری‌های موسسه فرهنگ و اطلاع‌رسانی تبیان و کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین حسینی (ع)اظهار کرد:استفاده از شبکه‌های مجازی و رسانه‌ها می‌تواند در بحث فرهنگ‌سازی اربعین نقش موثری ایفا کند

او با بیان اینکه یکی از رسالت‌های کمیته فرهنگی ارسال پیام اربعین است ادامه داد: فضای مجازی و رسانه‌ها در این راستا تاثیر بسزایی دارد. ما اگر می‌خواهیم از ظرفیت‌ها موجود بهره ببریم، می‌توانیم از موسسات و نهادهای فعال دولتی که یک مجموعه ارزشمند هستند استفاده کنیم.

وی با اعلام این خبر که بیش از ۶۰ درصد شرکت‌کنندگان مراسم اربعین جوانان هستند گفت: شرکت‌کنندگان در مراسم اربعین امسال با تدابیری که اندیشیده شده راحت‌تر می‌توانند به فضای مجازی دسترسی داشته‌ باشند تا در این عرصه پیام اربعین را به گوش مردم برسانند.

مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین حسینی (ع) ادامه داد: یکی از شبکه‌های فضایی فعال موسسه تبیان است که از مدت‌ها قبل با ستاد اربعین همکاری خود را آغاز کرده است. ما درصدد هستیم که با سایر موسسات و رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها نیز رایزنی داشته باشیم که تا به هدف اصلی که اشاعه فرهنگ اربعین است برسیم.

در ادامه این نشست مرتضوی قائم مقام موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان با اعلام خبر همکاری این موسسه با ستاد فرهنگی اربعین گفت: موسسه تبیان به عنوان یکی از باسابقه‌ترین موسسات فعال در زمینه فعالیت‌های فرهنگی و دینی،‌ از دیرباز تولید محتوا وتامین زیرساخت لازم در راستای اشاعه فرهنگ دینی و جذب کاربران در این زمینه را از اصلی‌ترین اهداف خود قرار داده است.

او با بیان اینکه طی جلسات برگزار شده و ایجاد تفاهم با کمیته آموزشی، فرهنگی ستاد اربعین حسینی(ع) در سال جاری، خدمات مشترک آموزشی به زائرین اربعین ارائه داده می‌شود،‌ ادامه داد: در همین راستا شبکه اجتماعی زائرین اربعین حسینی(ع)  راه‌اندازی شده. امروزه شبکه‌های اجتماعی، نقش موثری در ارتباط با کاربران دارند و در همین راستا موسسه تبیان زیرساخت‌های لازم برای ایجاد شبکه‌ اجتماعی ویژه زائرین را در اختیار کمیته آموزشی، فرهنگی ستاد اربعین حسینی(ع) قرار داده است تا مقدمات ارتباط هرچه نزدیک‌تر مخاطبین با این شبکه فراهم شود.

قائم مقام موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان گفت: کاربران می‌توانند  به منظور عضویت در شبکه اجتماعی زائرین اربعین حسینی به آدرس  http://net.tebyan.net مراجعه کرده و با صفحه کمیته آموزشی، فرهنگی ستاد اربعین حسینی(ع) ارتباط برقرار کنند. سامانه جامع مشاوره اربعین حسینی (ع) از آنجا که هر ساله زائرین راهپیمایی عظیم اربعین حسینی، پرسش‌های فراوانی در خصوص چگونگی فراهم سازی مقدمات و ابعاد مختلف این سفر داشته‌ و دارند، سامانه جامع مشاوره اینترنتی به منظور سهولت در پاسخ‌دهی به کاربران توسط موسسه تبیان فراهم شده و در اختیار کمیته آموزشی،‌ فرهنگی ستاد اربعین حسینی (ع) قرار گرفته است.

مرتضوی با بیان اینکه راه‌اندازی  کانال اربعین حسینی(ع) از دیگر خدمات است، ابراز کرد: کمیته آموزشی، فرهنگی ستاد اربعین حسینی (ع) با در اختیار گرفتن بستر کانال اختصاصی فیلم  از موسسه تبیان، فیلم وکلیپ‌های با کیفیت بالای راهپیمایی عظیم اربعینن حسینی را به مخاطبان خود عرضه می‌کند. همکاری‌های طرفین تا زمان برگزاری راهپیمایی عظیم اربعین حسینی(ع) ادامه داشته وطی ایام و ماه‌های آتی از پروژه‌های مشترک دیگری همچون بارگزاری صفحه ویژه اربعین در وب سایت تبیان رونمایی می‌شود.