دوشنبه 25 تیر 1403

30 مرداد 1395

آيت الله سعيد حكيم: عتبات عاليات، بهترين فرصت براي همدل شدن محبين اهل بيت (ع) است

در ديدار حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني، نماينده بِعثه مقام معظم رهبري در عراق با آيت الله سعيد حكيم، اين مرجع تقليد در نجف اشرف زيارت عتبات عاليات را بهترين فرصت براي همدل شدن محبين اهل بيت (ع) برشمرد.


حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني، نماينده بِعثه مقام معظم رهبري در عراق به همراه حجج اسلام و المسلمين بهجتي، علم الهدي و احساني، نمايندگان بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلا، نجف اشرف و كاظمين با آيت الله حكيم، از علماي نجف اشرف ديدار و گفت و گو كرد.

نماينده بِعثه مقام معظم رهبري در عراق ضمن گزارشي از فعاليت هاي فرهنگي بِعثه براي زائران ايراني خاطرنشان ساخت: بهره برداري حداكثري زائران از مكتب نوراني اهل بيت(عليهم السلام) از جمله اهداف مهم زيارت زائران ايراني است و در اين سفر ايجاد فضاي اخوت بين دو ملت ايران و عراق صورت مي گيرد.

در اين ديدار آيت الله حكيم، استفاده معنوي زائرين و رعايت آداب زيارت را مورد تاكيد قرار داد و افزود: امروز اتحاد و انسجام پيروان اهل بيت(عليهم السلام) حايز اهميت است و همه بايد با هم متحد و منسجم باشند.

وي گفت: در حج همه مسلمانان بايد با هم متحد شوند و بر اساس قرآن كريم مشكلات خود را حل كنند و امروز عتبات عاليات و مخصوصا در ايام اربعين بهترين فرصت براي همدل شدن محبين اهل بيت (عليهم السلام) است.