شنبه 5 اسفند 1402

24 مرداد 1395

کنسولگری عراق در لرستان مستقر می‌شود

مدیرکل حج و زیارت لرستان گفت: کنسولگری عراق از مهرماه امسال در استان مستقر می‌شود.


امروز تفاهم‌نامه مشترکی برای خدمت به زائران عتبات عالیات و به‌ویژه زائران و مشتاقان حماسه عظیم پیاده‌روی اربعین حسینی منعقد شد.

وی اظهار کرد: براساس این تفاهم‌نامه در تمام بخش‌ها، شهرک‌های و شهرهای استان لرستان و مکان‌هایی که علاقه‌مندان تقاضای ثبت‌نام عتبات عالیات و پیاده‌روی اربعین حسینی را دارند، اداره کل پست هماهنگی با دفاتر خدمات پست انجام می‌دهد تا کار ثبت‌نام و انتقال مدارک انجام شود.

مدیرکل حج و زیارت لرستان تصریح کرد: با توجه به تفاهم‌نامه منعقدشده می‌توانیم به‌راحتی برای هر شخصی را که در مجموعه استان و در دورترین بخش‌های لرستان است، خدمات برسانیم تا بتوانند کار ثبت‌نام خود را انجام دهند. با انجام این بسترها امسال شرایط برای حضور مردم استان در این حماسه عظیم فراهم می‌شود.

وی بیان کرد: ثبت‌نام پیاده‌روی اربعین حسینی از 16 مردادماه آغازشده و متقاضیان در هر نقطه‌ای  از استان که اینترنت در اختیار دارند با مراجعه به سامانه سماح ثبت‌نام مقدماتی را انجام دهند.

مدیرکل حج و زیارت لرستان افزود: به‌طور یقین امسال تحت هیچ شرایطی اجازه نمی‌دهند کسی بدون روادید از کشور خارج  شود، به همین منظور ما از قبل بستر را برای افراد و علاقه‌مندان مهیا کردیم تا ویزا بگیرند و بر اساس یک برنامه زمان‌بندی مشخص و معین از مرزها خارج شوند.

خسروی اظهار کرد: در نقاط مرزی نیز تحت هیچ شرایطی ویزا برای کسی صادر نمی‌شود و در چهار استان از جمله مشهد، تهران، کرمانشاه و اهواز ویزا صادر می‌شود. تمام تلاش ما بر این لرستان نیز بتواند با حضور کنسولگری عراق در استان ویزا را در داخل استان تقدیم مشتاقان و علاقه‌مندان به عتبات عالیات کند.

مدیرکل حج و زیارت لرستان افزود: کنسولگری عراق از مهرماه امسال در لرستان مستقر می‌شود تا بتوانیم خدمات ویزا را در استان انجام دهیم.