یکشنبه 27 خرداد 1403

02 مرداد 1395

نخستين نشست ستاد اربعين در سازمان اوقاف برگزار شد

نخستين نشست ستاد اربعين حسيني با حضور قائم مقام سازمان اوقاف و امور خيريه ، معاونان و مديران كل استانهاي مرتبط برگزار شد.


به گزارش سازمان اوقاف و امور خیریه، در این نشست که با حضور عبدالرضا عابد، قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام و المسلمین شرفخانی، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و مدیران کل استانهای مرتبط برگزار شد، برخی مباحث مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

عبدالرضا عابد، در این نشست با بیان اینکه با تمام توان و تلاش باید برای خدمت رسانی به زائران امام حسین (ع) تلاش کرد، اظهار کرد: اوقاف برای برپایی باشکوه راهپیمایی اربعین حسینی که حرکتی عمومی و جهانی است، باید مسئولیت‌های خود را صحیح انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه بیشترین نیات موقوفات کشور مرتبط با امام حسین (ع) است، افزود : براساس تدبیر نماینده ولی فقیه و ریاست سازمان در سال گذشته برای نخستین بار اوقاف در امر خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی حضور یافت که آثار و برکات متعددی به همراه داشت.

عابد با اشاره به اینکه این ظرفیت و توان اوقاف برای مسئولان ناشناخته بود، گفت: امسال از سوی وزیرکشور، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف به عنوان عضو ستاد مرکزی اربعین منصوب و این سازمان در این ستاد حضور دارد.

قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه افزود : در این نشست‌ها نحوه خدمت رسانی و حضور سازمان اوقاف در این راهپیمایی عظیم و باشکوه برنامه ریزی ومدیریت خواهد شد.

کارگروه اعزام مبلغ و روحانی اربعین به اوقاف واگذار شد

حجت الاسلام و المسلمین شرفخانی نیز در این نشست با اشاره به اینکه در سالهای گذشته چه زمانی که ستاد اربعین در مجموعه سازمان حج تشکیل می‌شد و چه در زمان تشکیل در وزارت کشور، سازمان اوقاف جزء اعضا نبود، تصریح کرد: با تلاش‌ها و اقدامات صورت گرفته سازمان اوقاف در سال گذشته، امسال از سوی وزارت کشور، این سازمان نیز به عنوان عضوی از اعضای ستاد مرکزی اربعین حضور دارد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته همکاران ما در سازمان اوقاف عاشقانه و مخلصانه به زائران راهپیمایی عظیم حسینی خدمات ارائه کردند که آثار و برکات بسیاری داشت، افزود: در ستاد مرکزی اربعین کارگروه اعزام مبلغ و روحانی برای راهپیمایی اربعین به عهده اوقاف گذاشته شده است.

شرفخانی خاطرنشان کرد: بنا داریم در این نشست، نظرات مدیران کل استانهای مرزی و مدیرانی که در سال گذشته به عنوان ستاد معین در عرصه خدمت رسانی به زائران اربعین تلاش کردند، برای ارائه خدمت رسانی کیفی‌تر در اربعین سال جاری اخذ کنیم تا در فرصت باقی مانده برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد.