جمعه 4 اسفند 1402

31 تیر 1395

ثبت‌نام راهپیمایی اربعین حسینی در سراسر اروپا آغاز شد

انجمن اربعین حسینی(ع) اروپا امسال برای چهارمین سال اقدام به ثبت‌نام برای حضور عاشقان و محبان در راهپیمایی عظیم پیاده‌روی اربعین می‌کند.


انجمن اربعین حسینی(ع) اروپا برای چهارمین سال پی‌درپی ثبت‌نام شرکت در راهپیمایی اربعین را آغاز کرده است. سال گذشته ۶۰۰ زائر از ۸ کشور اروپایی و از ۱۵ ملّیت مختلف در راهپیمایی اربعین حسینی شرکت کرده‌اند.

انجمن اربعین حسینی اروپا از تمام افراد سراسر اروپا اعم از شیعه و سنی دعوت کرده است تا در قالب کاروانی همراه با عاشقان حریم حسینی(ع) در روز ۱۲ صفر به‌سمت حرم امام حسین(ع) حرکت کنند.

طبق گفته‌های مسئولان انجمن اربعین حسینی اروپا، این انجمن با برخی مشکلات از جمله عدم کمک‌های فرهنگی، عدم حضور کارشناسان زبان‌دان و انقلابی و مشکلات اسکان در شهر نجف و کربلا و … روبه‌رو است، اما با وجود این،‌ آنان با تمام قوا قدم در این مسیر نورانی گذاشتند و امیدوار به کمک‌هایی از داخل و خارج کشور جهت بهبود عملکرد انجمن در این عرصه هستند.

طبق گفته‌های مسئولان انجمن اربعین حسینی اروپا، بسیاری از زائران امام حسین(ع) که از سراسر اروپا در راهپیمایی اربعین شرکت می‌کنند، پس از بازگشت، حال و هوای دیگری در آنان ایجاد می‌شود و انگار به حیات مجددی رسیدند. تحولی که در ابعاد رفتاری  آنان ایجاد می‌شود، اینکه پس از بازگشت از سرزمین کربلا، این حس در آنان ایجاد می‌شود که باید برای دین اسلام کاری کنند و مفید باشند، اینکه فضای نورانی کربلا را مقدمه‌ای برای ظهور امام زمان(عج) می‌دانند، اینکه از مدت‌ها قبل، برای شرکت در راهپیمایی اربعین بعدی برنامه‌ریزی می‌کنند، اینکه این حس نیاز در آنان ایجاد می‌شود تا پیام مولایشان امام حسین(ع) را به تمام انسان‌ها در عالم برسانند، همه برگرفته از نور امام حسین(ع) است. این خاصیت نور حسینی است که همه را از زمین کنده و به آسمان می‌رساند و به‌راستی این مسیر، مسیری است که در آن راه یک‌ساله را یک‌شبه نه، به یک نگاه امام(ع) می‌تواند پیمود.