چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403

12 مهر 1399

امسال زیارت اربعین را در خانه‌هایمان خواهیم خواند

نماینده ولی فقیه در استان گیلان به مقابله استکبار جهانی در جنگ سخت، جنگ رسانه ای و جنگ نیمه سخت علیه ملت ایران اشاره کرد و گفت: مسئولان به هیچکس غیر از ملت ایران دل نبندند.


به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، حجت الاسلام والمسلمین رسول فلاحتی روز جمعه 11 مهر ماه در خطبه های نماز جمعه رشت با توصیه همگان به تقوای الهی اظهار کرد: ۱۳ مهرماه روز نیروی انتظامی و آغاز هفته نیروی انتظامی است و این ایام را به تمام کارکنان نیروی انتظامی تبریک می گویم.

آیت الله فلاحتی با اشاره به دشمنی استکبار جهانی به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی نسبت به ملت ایران، خاطرنشان کرد: نخستین هدف قدرت های سلطه گر نابودی ملت های اسلامی بوده و پس از پیروزی انقلاب اسلامی هدف نخست آمریکا و رژیم صهیونیستی نابودی جمهوری اسلامی است.

وی، ملت ایران را آزادترین مردم در دنیای معاصر خواند و اظهار کرد: اگر ملت سختی ها به ویژه مشکلات اقتصادی را تحمل می کنند برای خدا و مقام معظم رهبری است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری همیشه توجه به توان مدیران کشور را مطرح می کنند، بیان کرد: مدیران خیلی خوبی داریم ضمن اینکه متولیان باید قدر این ملت را بدانند.

وی با بیان اینکه اربعین حسینی(ع) نزدیک است، اظهار کرد: حال که امسال از رفتن به زیارت کربلا در اربعین حسینی(ع) محروم شده ایم، حتما در خانه هایمان زیارت اربعین را بخوانیم.

امام جمعه رشت در ادامه از سلسله مباحث سبک زندگی اسلامی و خانواده، خاطرنشان کرد: یکی از مواضعی که انسان باید رعایت کند، شرم و حیا در سخن است.

حجت الاسلام والمسلمین فلاحتی، سخن آگاهانه و خردمندانه را از مصادیق عفت، شرم و حیا در گفتار عنوان کرد و افزود: یک انسان به ویژه مدیر به سخنی که می گوید باید توجه داشته باشد و آگاهانه نسبت به موضوع ها حرف بزند.