logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/04/29 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
 راهكارهاي اطلاع رساني به زائران اربعين حسيني براي ثبت نام  درسامانه سماح و صدور رواديد سفر  بررسي شد.

راهكارهای اطلاع رسانی به زائران اربعین حسینی برای ثبت نام درسامانه سماح و صدور روادید سفر بررسی شد.

راهكارهای اطلاع رسانی به زائران اربعین حسینی برای ثبت نام از طریق دفاترمجاز زیارتی درسامانه سماح و صدور روادید سفر به عتبات بررسی شد.

درنشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت كه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسكر تشكیل شد موضوع فعالیت كاروان های غیر مجازكه به صورت آزاد و خارج از ضوابط سازمان حج وزیارت درحوزه اعزام زائر به عتبات عالیات فعالیت دارند، بررسی شد.

حجت الاسلام و المسلین قاضی عسكر دراین جلسه برلزوم اعزام مشتاقان زیارت عتبات عالیات درعراق در قالب كاروان های مجازحج و زیارت تاكید كرد و خواستار استفاده از پشتوانه های قانونی برای تحقق این هدف شد.

نماینده ولی فقیه اهمیت بكارگیری روش های نو برای ثبت نام و اطلاع رسانی به زائران را یادآور شدو توجه بیشتر به اصلاح ساختار، آموزش، كاهش نیروی انسانی و استفاده از نیروهای كارآمد و باتجربه درحوزه عتبات و تحقق اهداف فرهنگی در این سفر معنوی را خاطرنشان ساخت.

دراین جلسه مهندس سعید اوحدی رئیس سازمان حج وزیارت نتایج اقدامات صورت گرفته در شش ماهه گذشته برای برخورد با كاروان های غیر مجاز را مثبت توصیف كرد و گفت: اعزام زائران در قالب كاروان های مجاز حج وزیارت روال خوبی پیدا كرده و لازم است هماهنگی با دستگاههای مختلف و اطلاع رسانی درخصوص مشكلات سفربه عتبات با كاروان های آزادبر استمرار یابد.

دراین جلسه گزارش حوزه نظارت و بازرسی و ارزیابی عملكرد سازمان حج و زیارت درخصوص فعالیت 2200 دفتر زیارتی مجاز دركشور بررسی شد و شركت كنندگان دیدگاه خود را درباره راهكارهای فعال شدن هرچه بیشتر دفاتر مجاز زیارتی مطرح كردند.

نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت با ضروری خواندن هماهنگی مستمربا مسئولان استان ها و فعالیت گسترده تر شركت های مركزی كارگزاران درسراسر كشور برای جذب مشتاقان سفر به عتبات گفت: با برنامه ریزی و نظارت دقیق و رفع ابهامات می توان آسیب ها را شناخت و برای برطرف كردن آن اقدام كرد.

درپایان این جلسه هچنین راهكارهای اطلاع رسانی به زائران اربعین حسینی برای ثبت نام از طریق دفاترمجاز زیارتی درسامانه سماح و صدور روادید سفر به عتبات بررسی شد.

مطالب مشابه