logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/04/29 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
جمعیت ایرانی مراسم اربعين حسيني(ع) امسال حدود دو ميليون نفر است

جمعیت ایرانی مراسم اربعین حسینی(ع) امسال حدود دو میلیون نفر است

رئیس سازمان حج و زیارت جمعیت مشتاقان ایرانی برای حضور در مراسم اربعین حسینی(ع) امسال را حدود دو میلیون نفر پیش بینی كرد.

مهندس سعید اوحدی در دیدار با محسن پوركیانی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بیمه ایران در خصوص ثبت نام از مشتاقان زیارت اربعین گفت: اطلاع رسانی برای ثبت نام از زائران اربعین از اول مرداد ماه آغاز و نام نویسی از مشتاقان زیارت اربعین از نیمه مرداد ماه در سامانه سماح آغاز خواهد شد.

وی در در این دیدار كه با حضور مدیر عامل و برخی اعضای هیئت مدیره شركت سهامی بیمه ایران برگزار شد، بر لزوم پوشش بیمه ای زائران اربعین تأكید كرد و اظهار داشت: بر اساس مصوبه ستاد مركزی اربعین، امسال در ثبت نام زائران اربعین حسینی(ع) در سامانه سماح پوشش بیمه ای زائران الزامی است و تنها در صورتی كه زائران تحت پوشش بیمه قرار گرفته باشند، برای آنان ویزای عزیمت به عراق برای زیارت اربعین صادر خواهد شد.

رئیس سازمان حج و زیارت جمعیت مشتاقان ایرانی برای حضور در مراسم اربعین حسینی(ع) امسال را حدود دو میلیون نفر پیش بینی كرد.

مهندس اوحدی دراین دیدار، بیمه ایران را همكار استراتژیك سازمان حج و زیارت خواند و از اقدامات این شركت در پیگیری امور شهدای مظلوم حادثه سقوط جرثقیل در مسجدالحرام و فاجعه منا تقدیر كرد.

رئیس سازمان حج و زیارت در این باره افزود: كمیته مشتركی از سازمان حج و زیارت و بیمه ایران در خصوص تسریع در پرداخت ما به التفاوت بیمه برخی خانواده های شهدای مظلوم دو حادثه حج سال گذشته تشكیل شود و حداكثر تا دو هفته آینده در این خصوص اقدامات لازم انجام گیرد.

این مقام مسئول در سازمان حج و زیارت همچنین در ادامه این جلسه گزارشی از طرح های در حال اجرا در عراق در مسیر توسعه زیرساخت های خدماتی و رفاهی زائران از جمله هتل بزرگ نجف با ظرفیت 770 تخت با پیشرفت 65 درصدی و همچنین ساخت هتل 'كربلا دُوَلی' در كربلای معلی و نیز دو پروژه اجرایی در داخل كشور نام برد.

محسن پوركیانی مدیرعامل شركت بیمه ایران در این دیدار از حسن اعتماد سازمان حج و زیارت به این شركت بیمه ای برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی(ع) تشكر كرد و گفت: برای شركت بیمه ایران مایه خرسندی كه به زائران اربعین حسینی(ع) خدمات بیمه ای ارائه دهد و این شركت افتخار دارد تا در چارچوب مقررات كشور با سازمان حج و زیارت همكاری و به زائران اهل بیت(ع) خدمات ارائه دهد.

 

 

مطالب مشابه