logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/04/28 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
تاكيد نماينده ولي فقيه برلزوم آشنايي بيشتر زائران با آداب زيارت

تاكید نماینده ولی فقیه برلزوم آشنایی بیشتر زائران با آداب زیارت

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسكر بر آمادگی بعثه مقام معظم رهبری برای توسعه همكاری های تحقیقی، پژوهشی و تصویری و تبادل تجربیات با اعتاب مقدسه در عراق تاكید و ابراز امیدواری كرد با همكاری دو طرف كارهای بزرگی انجام شود.

سید جعفر الموسوی تولیت آستان مقدس امام حسین (ع) كه به دعوت کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین به ایران سفر كرده است و میهمان این کمیته است. امروز با حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسكر نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی دیدار و گفتگو كرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، دراین دیدار نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت هماهنگی و همكاری میان سازمان ها و نهادهای ایرانی و عتبه های مقدسه در عراق را برای افزایش رضایت زائران بسیار موثر دانست و گفت: حركت در چارچوب سیاست ها و برنامه ریزی های صورت گرفته به پیشبرد موفق تر كارها منجر خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسكر ورود به كارهای مشترك با اعتاب مقدسه در عراق نظیر ساخت هتل و آشپزخانه های متمركز را از سیاست های حوزه حج و زیارت ذكر كرد و افزود: امروز همه دست اندركاران باید ضمن حفظ انسجام و هماهنگی در راستای پر رونق شدن موضوع زیارت و خدمت به زائران گام بردارند.

وی لزوم آشنایی بیشتر زائران با آداب زیارت و زندگی ائمه اطهار(ع) را یادآور شد و تصریح كرد: ساماندهی این مقوله كه امروز مورد هجمه دشمنان واقع شده بسیار مهم است. زائران باید نحوه معاشرت با یكدیگر را بدانند و خیرخواه، كمك كار و مكمل همدیگر باشند.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسكر برگزاری باشكوه نمازهای جماعت و آیین های مذهبی در اعتاب مقدسه عراق را از افتخارات مكتب تشیع خواند و برآمادگی بعثه مقام معظم رهبری برای توسعه همكاری های تحقیقی، پژوهشی و تصویری و تبادل تجربیات تاكید و ابراز امیدواری كرد با همكاری دو طرف كارهای بزرگی انجام شود.

تولیت آستان مقدس امام حسین(ع) نیز در این دیدار از همكاری خوب دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج وزیارت در عراق با عتبه حسینی تقدیر كرد و گفت: ارتباط و هماهنگی به صورت مستمر و در سطح عالی میان دو طرف برقرار است.

سید جعفر الموسوی ازهمكاری در برگزاری هرچه باشكوه ترآیین های مذهبی استقبال كرد و دوطرف تلاش مشترك برای مقابله با توطئه های فرهنگی دشمن از جمله القاء شبهات را ضروری دانستند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و تولیت عتبه حسینی همچنین با توجه به نزدیك شدن به ایام حج تمتع در خصوص برپایی گسترده تر مراسم عرفه درعراق تبادل نظر كردند.
نماینده ولی فقیه در ادامه با مهم خواندن پیروزی رزمندگان عراقی بر تروریست های تكفیری در فلوجه ابراز امیدوراری كرد كه گام نهایی برای آزادی موصل نیزبرداشته شود.

وی افزود: تروریست های تكفیری نفس های آخر را می كشند و با انسجام داخلی عراقی ها از بین خواهند رفت و شرایط امنیتی بهتر خواهد شد.

مطالب مشابه