logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1396/01/17 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
روزانه ۴۰ هزار زائر ايراني از عتبات عاليات عراق زيارت كردند

روزانه ۴۰ هزار زائر ایرانی از عتبات عالیات عراق زیارت كردند

مدیركل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به اعزام كاروان های زیارتی از ۲۴ اسفند به عتبات عالیات كشور عراق گفت:روزانه حدود 17 هزار نفر در كربلا، 17هزار نفر در نجف و 6 هزار نفر در كاظمین به زیارت عتبات عالیات می روند.

محسن نظافتی با بیان اینكه اعزام كاروان های زیارتی تا ۱۵ فروردین ادامه داشته گفت: ۱۲۰ هزار زائر در قالب كاروانهای حج و زیارت طی این مدت به زیارت عتبات عالیات رفته اند.

او با اشاره به اینكه این تعداد زائر در قالب سه هزار كاروان وارد عراق شده، تصریح كرد: با توجه به امكانات محدود كشور عراق كه بخش عمده آن صرف مبارزه با تروریسم و داعش و بخش دیگر آن صرف تامین امنیت داخلی خودشان می شود، اعزام این تعداد زائر، برای مجموعه سازمان حج و زیارت، كاری بس بزرگ و سنگین بود.

نظافتی اشاره كرد: برای ایام نوروز نیروهای ستادهای كربلا، نجف و كاظمین را تقویت كرده و در پاركینگ ها، رستورانهای بین راهی، در شهرها و زیارتگاها، حرم مطهر امامین عسكرین، سید محمد و مساجد كوفه و سهله نیروهایی را مستقر كرده و نظارت را افزایش داده ایم تا زائرین با امنیت خاطر به زیارت مشغول شوند.

محسن نظافتی با اشاره به اینكه از 3ماه قبل تداركات لازم برای اسكان مناسب زائرین دیده شده است، گفت: مراكز اسكان از سوی گروهی كه اعضای آن را نماینده ای از بعثه مقام معظم رهبری، سازمان حج و زیارت، شركت شمسا، مركز پزشكی حج و زیارت و جمعی از مهندسان است، بررسی شده و پس از تهیه شناسنامه همه هتل ها و تدوین نقاط ضعف و قوت آنها، رزرو شده است.

مطالب مشابه