logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1393/09/19 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
با صدور اطلاعيه اي صورت گرفت؛ درخواست ستاد اربعين از زائران اربعين حسيني

با صدور اطلاعیه ای صورت گرفت؛ درخواست ستاد اربعین از زائران اربعین حسینی

ستاد مركزی اربعین حسینی با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام كرد:به تمام مشتاقان زیارت اربعین كه هم اینك تصمیم به اعزام به عتبات گرفته اند، توصیه می شود، با توجه به ترافیك سنگین در مرز مهران و روان بودن عبور زائران از گذرگاه های شلمچه و چزابه، از این دو گذرگاه عازم عراق شوند.

ستاد مركزی اربعین در پنجمین اطلاعیه خود ضمن درخواست مجدد از زائران بدون گذرنامه مبنی بر عدم مراجعه به مرزها، از مشتاقان زیارت اربعین كه به تازگی تصمیم به عزیمت به عتبات عالیات گرفته‌اند، خواست ترجیحاً از مرز شلمچه و چزابه به عراق عزیمت كنند.

در متن این اطلاعیه آمده است:

به اطلاع كلیه مشتاقان زیارت اربعین می‌رساند، علی رغم تأكیدات فراوان نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و مرزبانی كشور مبنی بر عدم امكان عبور از مرزها بدون داشتن گذرنامه معتبر، متأسفانه طی دو روز گذشته شاهد بوده‌ایم كه تعدادی از زائران عزیز، تنها با همراه داشتن كارت ملی یا شناسنامه برای حضور در مراسم پیاده روی اربعین به مرزهای كشور عزیمت كرده اند و از آنجایی كه عبور از گذرگاه های مرزی تنها با همراه داشتن گذرنامه معتبر امكان پذیر است، حضور زائران بدون گذرنامه در مرز موجب اختلال در روند اعزام دیگر زائران شده است.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: لذا بدین وسیله مجدداً از مشتاقان زیارت اربعین درخواست می شود، به منظور احترام به حقوق زائران، در صورت نداشتن گذرنامه معتبر، از عزیمت به مرزهای كشور جداً خودداری كنند.

ضمناً به تمام مشتاقان زیارت اربعین كه هم اینك تصمیم به اعزام به عتبات گرفته اند، توصیه می شود، با توجه به ترافیك سنگین در مرز مهران و روان بودن عبور زائران از گذرگاه های شلمچه و چزابه، از این دو گذرگاه عازم عراق شوند.

در پایان مجدداً از همكاری خوب مردم عزیز با عوامل اجرایی مستقر در مرزها كمال تشكر را داریم.

مطالب مشابه