logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1393/09/19 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
در آستانه اربعين حسيني؛ موكب حضرت معصومه در كربلاي معلا برپا شد

در آستانه اربعین حسینی؛ موكب حضرت معصومه در كربلای معلا برپا شد

موكب حضرت معصومه در كربلای معلا همزمان با اربعین حسینی توسط مردم قم دایر شد.

مسول اجرایی موكب حضرت معصومه در خصوص راه اندازی این موكب و ایستگاه صلواتی گفت: این موكب به عنوان ایستگاه و خبمه عزای امام حسین دایر است كه به همت مردم قم برپا شده است.

محمود پارچه باف اذعان داشت: این موكب و خیمه‌ها به همت مردم ولایی قم برای استقبال از زایران حسینی دایر شده است. این موكب در شهر كربلا در منطقه باب بغداد و در محوطه مجتمع آل البیت واقع شده كه به زایران حسینی خدمات رسانی میكند.

وی بیان داشت: در حدود ۱۰۰ نفر از مردم قم كار خدمات رسانی به زایران حسینی در موكب حضرت معصومه را بر عهده دارند كه در دو وعده غذایی از زایران پذیرایی میكنند. همچنین این موكب مجهز به فضاهای اقامتی برای اسكان زایران است كه در این راستا نیز خدمات ارایه میشود.

مسول اجرایی موكب حضرت معصومه از دیدار مسولان موكب حضرت معصومه با مراجع عظام تقلید خبر داد و گفت: پیش از عزیمت به كربلا مسولان اجرایی موكب با حضرات آیات مكارم شیرازی، نوری همدانی و فاضل لنكرانی و همچین حجت الاسلام شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی نیز دیدار كردند كه هر كدام از این بزرگواران نیز ما را حمایت كردند.

بازدید معاون استاندار كربلا از موكب حضرت معصومه

در حاشیه فعالیت این موكب معاون استاندار كربلا با حضور در جمع خادمان زایران حسینی كه از قم در شهر كربلا فعالیت میكنند گفت: پیش بینی حضور ۲۳ میلیون زایر در اربعین حسینی را میكنیم كه به مرور در حال اضافه شدن هستند.

وی گفت: ما تمام امكانات و توان خود را برای خدمات رسانی به زایران بسیج كرده ایم كه امیدواریم بدون كوچكترین مشكل مراسم برگزار شود.

معاون استاندار كربلا با اشاره به خدمات رسانی مردم ایران در اربعین حسینی گفت: ما ممنون و قدردان مردم ایران هستیم كه با حمایت از عراق ما را در برگزاری چنین برنامه مهمی یاری میكنند.

شایان ذكر است موكب حضرت معصومه توسط مردم قم در شهر كربلا برپا شده كه علاوه بر پذیرایی از زایران فضای استقرار و استراحت زایران را نیز فراهم كرده است.

مطالب مشابه