logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1393/09/18 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
وضعيت عبور زائران در مرز‌ها عادي و روان است

وضعیت عبور زائران در مرز‌ها عادی و روان است

معاون سازمان حج و زیارت از استقرار اتوبوس در مرز‌ها برای بازگردادن زائران به كشور خبر داد و گفت: در حال حاضر وضعیت عبور زائران در مرز‌های مهران، شلمچه و چزابه عادی و روان است

ناصر خدر نژاد، معاون سازمان حج و زیارت افزود: در حال حاضر عبور زائران در مرزهای مهران، شلمچه و چزابه بدون معطلی انجام می‌شود و حداكثر میزان معطلی زائران برای عبور از مرزها برای مهر پاسپورت یك ساعت است.

وی با اشاره به اینكه هماهنگیهای خوبی با شهرداری، هلال احمر، بسیج مستضعفان و سازمان حج برای ارائه خدمات انجام شده است، گفت: ۱۵۰۰ چادر گروهی برای اقامت زائران اربعین در عراق ارسال شده و همچنین ستاد بازسازی عراق نیز امكاناتی در نظر گرفته وبرای اسكان زائران با مدارس و حسینیه‌ها در مسیر پیاده روی هماهنگ شده كه امیدواریم تمامی زائران برای اقامت مشكلی نداشته باشند.

معاون سازمان حج و زیارت از عبور ۸۰ هزار زائر از مرز مهران در روز گذشته خبر داد و گفت: تعداد دقیق زائران عبوری تا ظهر امروز مشخص می‌شود اما با توجه به استقبال انجام شده پیش بینی می‌شود یك میلون زائر ایرانی در پیاده روی اربعین حضور داشته باشند.

وی با تاكید بر اینكه زائران حتما باید پاسپورت مدت دار (حداقل سه ماه) به همراه داشته باشند، گفت: در سامانه پیاده روی زائران ۲۰۰ هزار نفر ثبت نام كردند و با توجه به اینكه دولت عراق داشتن ویزا را لغو كرد بسیاری از زائران بصورت انفرادی و گروهی به عتبات و مرزها رفتند.

خدرنژاد در مورد بازگشت زائران نیز گفت: با توجه به اینكه از مرز مهران بیش از سایر مرزها زائر عبور كرده است به همین دلیل با هماهنگی های انجام شده بیش از دو هزار دستگاه در این مرز برای بازگرداندن زایران مستقر شده است.

منبع: مهر

مطالب مشابه