logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/12/22 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
معاون نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه قم: بركات معنوي سفر عتبات، در سبك زندگي دانشجويي مشهود است

معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه قم: بركات معنوی سفر عتبات، در سبك زندگی دانشجویی مشهود است

معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه قم گفت: انسان می‌تواند در این سفر درد و دل‌های خودش را با امام بزرگوار خود در میان بگذارد و نیازهای خود را به ایشان عرضه بدارد و در طول عمر خویش تبعات مثبت و خوشایند این دیدار معنوی را در خود ببیند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسن كهتری در گفتگو با خبرنگار ایران روشن در رابطه با اعزام دانشجویان قم به عتبات عالیات اظهار داشت: طبیعتاً در ایام جوانی ظرفیت‌هایی برای انسان وجود دارد كه باید آن‌ها را قدر دانست و شاید بتوان گفت این ظرفیت‌ها در هیچ دوره‌ای از ایام عمر به این شكل وجود نداشته باشد.

معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه قم ادامه داد: یكی از آن ظرفیت‌ها، بحث ارتقاء معنوی و پیوندی است كه دانشجویان می‌توانند با ساحت معصومین (ع) و فضاهای معنوی برقرار كنند. طبیعتاً یكی از بهترین فضاها برای اینكه این ارتباط برقرار بشود، عتبات عالیات، حضور در محضر اولیاء خدا، كربلا، نجف و اماكن مقدسه است.

وی یادآور شد: این موضوع به تجربه ثابت‌شده است كه وقتی دانشجویان در این‌گونه فضاها حضور پیدا می‌كنند، ناخودآگاه تحولی معنوی در زندگی آن‌ها رخ می‌دهد كه حتی خودشان نیز آن را پیش‌بینی نمی‌كردند.

كهتری با تشبیه امام معصوم (ع) به پدری مهربان افزود: قرار گرفتن در فضایی كه بسیاری از عاشقان اهل‌بیت (ع) در آنجا حضور دارند و فضای انس و ارتباط پدر گونه در آنجا برقرار است.، بسیار تأثیرگذار خواهد بود. انسان در آنجا احساس می‌كند در كنار یك پدر مهربان قرارگرفته است.

وی خاطرنشان كرد: امام (ع) در تمام طول زندگی انسان با قلب و فطرت او همراه بوده است اما انسان به دلیل مشغله‌های روزانه‌ای كه دارد، نتوانسته است یك ارتباط قوی با امام خویش برقرار كند. در این سفر معنوی، یك فرصت خلوت و تمركز ایجاد می‌شود تا انسان بتواند با آن امام و پدر مهربان خود بیشتر آشنا و مأنوس شود.

معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه قم در خاتمه اشاره كرد: انسان می‌تواند در این سفر درد و دل‌های خودش را با امام بزرگوار خود در میان بگذارد و نیازهای خود را به ایشان عرضه بدارد و در طول عمر خویش بركات مثبت و خوشایند این دیدار معنوی را در خود ببیند.

گفتنی است اعزام دانشجویان به عتبات دانشجویی، از بهمن‌ماه سال جاری آغازشده است و تا روز دهم اردیبهشت‌ماه سال آینده ادامه دارد.

مطالب مشابه