logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/12/17 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
نشست مسئول دفتر نمايندگي بعثه رهبري در عراق با توليت خيمه‌گاه حسيني

نشست مسئول دفتر نمایندگی بعثه رهبری در عراق با تولیت خیمه‌گاه حسینی

حجت الاسلام والمسلمین نجفی‌روحانی به همراه مسؤولان بعثه مقام معظم رهبری در كربلا با تولیت خیمه‌گاه حسینی دیدار و گفت‌وگو كرد

حجت الاسلام والمسلمین نجفی‌روحانی، مسؤول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در كشور عراق به همراه مسؤولان بعثه رهبری در كربلا با فاضل ابودكه، تولیت خیمه‌گاه حسینی دیدار و گفت‌وگو كرد.

وی در این دیدار صمیمی ضمن تقدیر از همكاری متولیان مخیم حسینی در اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی بعثه مقام معظم رهبری خاطرنشان كرد: حضور پرشور زائران ایرانی در برنامه‌هایی كه خیمه‌گاه حسینی میزبان آن است؛ نشان از اهمیت این مكان مقدس نزد عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت دارد.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی‌روحانی ادامه داد: استقبال زائران ایرانی از دو برنامه دعای كمیل و دعای ندبه در خیمه‌گاه حسینی بقدری قابل توجه است كه در برخی از ایام سال؛ ظرفیت این مكان مقدس برای تمامی مشتاقان شركت در این برنامه كافی نیست.

مسؤول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در كشور عراق در ادامه یادآور شد: ویژه برنامه های بعثه رهبری در اماكن متبركه كربلا، نجف، كاظمین و سامرا به صورت منظم و با حضور پرشور زائران ایرانی برگزار می شود كه انتظار می‌رود با تعامل هر چه بیشتر مسؤولان خیمه‌گاه حسینی این روند تداوم داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی‌روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش میزان زائران ایرانی در ایام نوروز اظهار داشت: با توجه به حضور گسترده زائران ایرانی در عتبات عالیات، برای تمامی آنان ویژه برنامه های خاصی تدارك دیده شده است كه یكی از مهمترین برنامه ها در خیمه گاه برگزار خواهد شد.

وی در پایان با تأكید بر وحدت و پیوند میان دو ملت ایران و عراق، نسبت به پیروزی ملت عراق در مقابله با گروهك داعش و دیگر گروهك‌های تروریستی آرزوی توفیق كرد.

همچنین در این دیدار فاضل ابودكه، متولی خیمه‌گاه حسینی به ارایه گزارشی از آخرین وضعیت جبهه‌های نبرد علیه داعش پرداخت و از برنامه بعثه مقام معظم رهبری و حضور منظم زائران ایرانی در اعتاب مقدسه تقدیر و تشكر كرد.

مطالب مشابه