logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/12/17 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
رسالت روحانيت در تقويت نظام بسيار مهم است

رسالت روحانیت در تقویت نظام بسیار مهم است

حجت الاسلام والمسلمین راشد یزدی با تأكید بر این‌كه رسالت روحانیت در تقویت اركان نظام اسلامی بسیار مهم و قابل توجه است، گفت: رسالت روحانیت در تقویت اركان نظام اسلامی بسیار قابل توجه است.

حجت الاسلام والمسلمین راشد یزدی، سخنران بعثه مقام معظم رهبری در كربلا امروز در گردهمایی روحانیان و مداحان كاروان‌های ایرانی عتبات عالیات كه در هتل جواهر كربلا برگزار شد، اظهار داشت: امروز روحانیت نسبت به گذشته رسالتی به مراتب حساس و خطیر بر عهده دارد.

وی با بیان این‌كه متأسفانه مردم كم‌كاری مسؤولان نظام را به حساب روحانیت می‌نویسند، خاطرنشان كرد: اگر مسؤولان نظام در جلب رضایت مردم همت داشته باشند، گلایه‌های عمومی كه مردم نزد روحانیت دارند؛ كاهش می یابد، به عبارت دیگر دولتمردان باید در ارتقای سطح رفاه و معیشت مردم تلاش كنند و روحانیت در اقناع عمومی نسبت به اوضاع كشور نیز گام بردارند.

حجت الاسلام والمسلمین راشد یزدی با تأكید بر این‌كه رسالت روحانیت در تقویت اركان نظام اسلامی بسیار مهم و قابل توجه است، افزود: امروز انتظار مردم از روحانیت تنها در تبیین احكام خلاصه نمی‌شود، اگر انقلاب اسلامی با مجاهدت حوزه و روحانیت به پیروزی رسیده است؛ تداوم این نهضت نیز با حضور در صحنه این قشر فرهیخته میسر خواهد بود.

سخنران بعثه رهبری در كربلا در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌كه منش زندگی روحانیت نیز بایستی مطابق با سیره ائمه اطهار علیهم السلام باشد، افزود: مردم سبك زندگی روحانیت را رصد می كنند و هرگونه رفتار و منش این قشر را الگوی زندگی خود قرار می دهند، بنابر این تجمل‌گرایی و تشریفات در زندگی طلبگی معنا ندارد.

وی با اشاره به این‌كه سفر به عتبات عالیات بهترین فرصت برای تبیین ارزش‌های معرفتی و اخلاقی به زائران اباعبدالله الحسین(ع) است، گفت: اگر زائر كربلا با سوغاتی معنوی و ارزشمند به دیار خود بازگردد، آثار و بركات این سفر معنوی در سراسر جامعه ترویج خواهد یافت.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین بهجتی، نماینده بعثه مقام معظم رهبری در كربلا طی سخنانی تذكرات و توصیه‌هایی درخصوص عملكرد مطلوب روحانیان و مداحان كاروان‌های عتبات عالیات ارایه كرد و در ادامه حجت الاسلام والمسلمین عسكری، معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری به تشریح ویژه برنامه های فرهنگی پرداخت.

مطالب مشابه