logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/12/14 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
رشد ۲.۵ برابري اعزام زائران به عتبات عاليات درنوروز

رشد ۲.۵ برابری اعزام زائران به عتبات عالیات درنوروز

مدیركل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به استقبال گسترده علاقه‌مندان به زیارت عتبات عالیات در ایام نوروز، از رشد ۲.۵ برابری اعزام زائرارن به اماكن مقدسه درعراق دراین ایام خبر داد .

مدیركل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به رشد ۲.۵ برابری اعزام زائران به عتبات عالیات دردوره های نوروزی، گفت: از ۲۴ اسفند تا ۱۵ فروردین بیش از ۱۲۰ هزار نفر به عتبات عالیات اعزام می‌شوند كه نسبت به ایام دیگر سال ۹۵ رشد ۲.۵ برابری صورت گرفته است.

محسن نظافتی درباره آخرین جزئیات اعزام های نوروزی به عتبات عالیات اظهار كرد: قرعه‌كشی ها و ثبت‌نام ها پایان یافته و دور جدید اعزام های نوروزی عتبات از ۲۴ اسفند ماه امسال تا ۱۵ فروردین ماه سال ۹۶ انجام می‌گیرد.

وی در ادامه گفت: امسال برای اعزام های نوروزی به عتبات عالیات شاهد رشد ۲۰ درصدی هستیم و حتی نسبت به روزهای دیگر سال ۹۵ نیز ارتقای اعزام های زائران به عتبات عالیات انجام گرفته است.

مدیركل عتبات سازمان حج و زیارت تصریح كرد: در سفرهای پیش از ایام نوروز، روزانه ۵۰ تا ۶۰ كاروان زیارتی زیرنظر سازمان حج و زیارت به اعزام زائران مبادرت می‌كردند اما در ایام نوروز امسال شاهد رشد ۲٫۵ برابری این اعزام ها هستیم و روزانه نزدیك به ۱۵۰ كاروان به عزیمت زائران می‌پردازند.

به گفته نظافتی، در طول ایام نوروز روزانه حدوداً ۶ هزار نفراز زائران ثبت‌نام شده به عتبات اعزام می‌شوند و مجموع آن به ۱۲۰ هزار نفر می‌رسد كه نسبت به ایام دیگر سال و حتی سال گذشته شاهد رشد اعزام ها خواهیم بود.

وی افزود: سفر به كاظمین و سامرا نیز در این دوره از عتبات نوروزی در دستور كار قرار دارد و فقط تعداد بسیار محدودی از كاروان ها به دلیل درخواست خود متقاضیان سفر به سامرا را انجام نمی‌دهند.

مدیركل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به استفاده از تمام ظرفیت سازمان در عتبات نوروزی گفت: خوشبختانه توانستیم از تمامی امكانات برای رضایت مسافران بهره‌ بگیریم و امیدواریم شاهد سفر خوبی برای زائران باشیم.

وی همچنین درباره افزایش قیمت ها در ایام نوروز نیز اظهار كرد: افزایش قیمت خاصی در دستور كار نیست و تنها افزایش قیمت هایی كه در داخل كشور شامل خدمات عمومی همچون هواپیمایی یا حمل و نقل جاده‌ای می‌شود بر این سفر نیز تاثیرگذار است در غیر این صورت هیچ افزایش قیمتی نداریم.

وی به علاقمندانی كه قصد سفر به عتبات عالیات در تمامی ایام سال را دارند توصیه كرد كه از كاروان های آزاد استفاده نكنند چرا كه این كاروان ها دارای پیوست امنیتی، بیمه، خدمات پزشكی و … نیستند.

مطالب مشابه