logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1393/09/18 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران خبرداد: تردد زائران اربعين از مرزهاي ايران و عراق ۲ برابر شده است

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران خبرداد: تردد زائران اربعین از مرزهای ایران و عراق ۲ برابر شده است

سردار احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت:‌ تعداد زائرانی كه برای پیاده‌روی زیارت اربعین شهادت امام حسین(ع) از مرزهای ایران به كشور عراق خارج شده‌اند تاكنون ۲ برابر مدت مشابه سال گذشته بوده است.

سردار سرتیپ اسماعیل احمدی‌مقدم دقایقی پیش در جمع خبرنگاران در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی استان سمنان، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود با ادامه این روند تا روز اربعین بیش از یك میلیون زائر حسینی برای راهپیمایی تا حرم امام حسین (ع) از مرزهای ۳گانه جمهوری اسلامی ایران و عراق عبور كنند.

وی تصریح كرد: زائران حسینی از ۳ مرز شلمچه، مهران و چزابه وارد خاك عراق شده‌اند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینكه روزانه ۵۰ هزار نفر از مرزهای جمهوری اسلامی ایران وارد كشور عراق می‌شوند، تصریح كرد: لغو هزینه روادید و عوارض خروج از كشور و نیز عشق و علاقه مردم به راهپیمایی برای اربعین شهادت امام حسین (ع) سبب هجوم بی‌سابقه مردم برای عبور از مرزهای ایران و عراق شده است.

احمدی‌مقدم با اشاره به اینكه همه دستگاه‌های مربوطه برای تسهیل خروج زائران حسینی از مرزها همكاری مناسبی داشته‌اند خاطرنشان كرد: اما نیروهای مرزی عراق همپای نیروهای جمهوری اسلامی ایران آمادگی پذیرش زائران ایران را نداشته‌اند و هجوم جمعیت مشتاق زیارت امام حسین (ع) در این ایام برای آنان مشكلاتی را ایجاد كرده بود.

وی خاطرنشان كرد: بر همین اساس هیئتی به مرزهای ایران و عراق اعزام شده و تلاش شد تا عبور و مرور زائران ایران به داخل كشور عراق روان‌تر شود.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به تشكیل قرارگاه اربعین در ناجا، تصریح كرد: فرماندهی پلیس راه و راهور كشور برای بازگشت این زائران تدابیر ویژه اندیشیده و با همكاری وزارت راه و شهرسازی آمادگی روان‌سازی عبور و مرور در بازگشت زائران را دارند.

مطالب مشابه