logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/12/01 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
برنامه‌هاي بعثه رهبري در عراق با استقبال زائران همراه است

برنامه‌های بعثه رهبری در عراق با استقبال زائران همراه است

مدیر آموزش بعثه مقام معظم رهبری گفت: خوشبختانه برنامه‌های بعثه رهبری در عراق همواره با استقبال زائران ایرانی همراه بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین حمید احمدی، مدیر آموزش بعثه مقام معظم رهبری امروز در جمع فعالان دفتر نمایندگی كربلای معلی با تقدیر از فعالیت‌های فرهنگی صورت گرفته در طول هفته گذشته اظهار داشت: خوشبختانه برنامه‌های بعثه رهبری در عراق همواره با استقبال زائران ایرانی همراه بوده است.

وی با بیان این‌كه مدیریت اصولی و فضای صمیمی و اخلاقی حاكم در فضای كاری بعثه رهبری در عراق موجب تلاش حداكثری همكاران و فعالان این مركز شده است، خاطرنشان كرد: ماهیت فعالیت‌ بعثه رهبری در عتبات عالیات؛ كار فرهنگی و ارتقای سطح معنوی و معرفتی زائران است.

حجت الاسلام والمسلمین احمدی كه ریاست ستاد اربعین كشور را نیز عهده‌دار است، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عملكرد كمیته فرهنگی و آموزشی این ستاد در اربعین 95 اظهار داشت: برگزاری بیش از 500 جلسه سخنرانی و ده‌ها مراسم عزاداری و سینه‌زنی از سوی روحانیان و مداحان اعزامی بعثه رهبری تنها بخشی از فعالیت‌ها بوده است.

وی ادامه داد: اعزام مبلغان و بانوان مبلغه به هیأت‌های حسینی، انتشار كتابچه‌های مختلف آموزشی، تولید برنامه‌های مستند تصویری در جهت آموزش زائران، هماهنگی جهت تعامل حداكثری با مراجع عظام تقلید دو كشور و متولیان امر در عراق و همچنین ده‌ها عنوان برنامه از سوی ستاد اربعین اجرایی شد تا زائران ایرانی بتوانند حداكثر بهره معنوی و معرفتی را از این سفر داشته باشند.

مدیر آموزش بعثه مقام معظم رهبری از برگزاری سومین جلسه كمیته فرهنگی ستاد اربعین در كربلا خبر داد و گفت: اعضای كمیته حول محور مسائل فرهنگی و تبلیغی و همچنین ساختار تشكیلاتی كمیته و سیاست های راهبردی حوزه فرهنگی و تبلیغاتی اربعین 96 به بحث و تبادل نظر پرداختند.

مطالب مشابه