logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1393/09/18 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
توليت عتبه مقدس حسيني خبر داد؛ ورود بيش از ۲۵۰۰ دسته عزاداري به حرم امام حسين

تولیت عتبه مقدس حسینی خبر داد؛ ورود بیش از ۲۵۰۰ دسته عزاداری به حرم امام حسین

تولیت عتبه مقدس حسینی از ورود بیش از ۲۵۰۰ دسته عزاداری در قالب موكب همزمان با فرا رسیدن اربعین امام حسین (ع) به داخل حرم مطهر آن حضرت خبر داد كه برای ورود هر یك زمان مشخصی در نظر گرفته شده است.

شیخ مهدی كربلایی امام جمعه كربلا در دیدار حجت الاسلام والمسلمین نجف نجفی روحانی مسؤول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق گفت: امسال شكوه راهپیمایی پرشور اربعین حسینی بیش از سالهای گذشته بوده است.

وی از ورود بیش از ۲۵۰۰ دسته عزاداری در قالب موكب همزمان با فرا رسیدن اربعین امام حسین (ع) به داخل حرم مطهر آن حضرت خبر داد و گفت: برای ورود هر یك از این موكب‌ها به داخل حرم مطهر زمان مشخصی در نظر گرفته شده است كه باید براساس آن برنامه ریزی كرده و وارد حرم شوند.

براساس این گزارش، ورود دسته‌های عزاداری در قالب موكب به داخل حرم مطهر امام حسین (ع) از روز پنجشنبه آغاز می‌شود كه برنامه حركت دسته عزاداری و سینه زنی زائران ایرانی در كربلا با عنوان موكب امام رضا (ع) نیز، شب‌های ۱۹ و ۲۰ صفر از خیمه گاه حسینی اعلام شده است.

زائران ایرانی در كربلا در قالب موكب امام رضا (ع) شب‌های ۱۹ و ۲۰ صفر مصادف با ۲۱ و ۲۲ آذرماه، حركت خود را رأس ساعت ۲۲ از روبه روی خیمه گاه امام حسین (ع) آغاز كرده و از باب قبله وارد حرم مطهر آن حضرت شده و با عبور از بین الحرمین به حرم حضرت ابوالفضل (ع) مشرف می‌شوند.

خادمان حرم مطهر امام حسین (ع) از روز دوشنبه ۱۷ آذرماه مصادف با ۱۵ ماه صفر ۱۴۳۶، اقدام به جمع آوری فرش‌های صحن روبه روی باب قبله كرده اند تا پس از نصب موكت‌های مربوطه، شرایط را برای ورود و خروج دسته‌های عزاداری فراهم كنند.

مطالب مشابه