logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/11/24 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
نظافتي: نوروز امسال 120 هزار زائر ايراني عازم عتبات خواهند شد

نظافتی: نوروز امسال 120 هزار زائر ایرانی عازم عتبات خواهند شد

مدیركل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده درایام نوروز امسال 120 هزار تن از زائران ثبت نام كننده به عتبات عالیات اعزام خواهند شد.

محسن نظافتی در گفت وگو با ایرنا افزود: با توجه به پایان یافتن پیش ثبت نام سفرهای نوروزی عتبات عالیات و نام نویسی حدود 200 هزار نفر در اجرای این طرح، از روز 25 اسفند ماه جاری اعزام های نوروزی آغاز و تا 15 فروردین 96 ادامه خواهد داشت.

وی بیان داشت: 80 هزار تن باقی مانده نیز از 15 فروردین ماه 96 تا 31 اردیبهشت ماه به عتبات عالیات اعزام خواهند شد.

نظافتی با تاكید براینكه درسال 94 حدود 580 هزار نفر به عتبات عالیات اعزام شده اند، اظهاركرد: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته و روند موجود پیش بینی می شود این رقم تا پایان سالجاری با حدود 25 درصد افزایش به بیش از 700 هزار نفر خواهد رسید.

مدیركل عتبات با تاكید بر اینكه اجرای طرح نوین عتبات مبنی بر تقسیم بندی اعزام كاروانها بر مبنای نیاز واقعی استانها از جمله دلایل این افزایش است، گفت: در اجرای این طرح اعزام كاروانها بر اساس ظرفیت و نیاز واقعی استانها بررسی و اعزام ها انجام خواهد شد.

وی در باره اعزام كاروانها به سامرا نیز گفت: حدود 70 درصد كاروانها براساس تقاضای قبلی زائران كه در تكمیل فرم آن در سامانه عتبات به آن اشاره شده به سامرا اعزام خواهند شد و 30درصد از متقاضیان نیز به جهت اینكه درخواست نداشتند به سامرا اعزام نمی شوند.

به گفته وی، متقاضیان پیش ثبت نام عتبات عالیات می توانند به سامانه پیش ثبت نام به نشانی atabat.haj.ir مراجعه كنند و با وارد كردن كد رهگیری و كد ملی از نتایج قرعه كشی سفرهای نوروزی نیز مطلع شوند.

مطالب مشابه