logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1393/09/17 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
در حركتي خودجوش؛ شباب الامام الخميني به استقبال زائران اربعين رفتند

در حركتی خودجوش؛ شباب الامام الخمینی به استقبال زائران اربعین رفتند

این روزها عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) كه از ایران اسلامی به كربلای معلی آمده اند در حال آماده سازی موكب امام رضا (ع) هستند كه برنامه های آن از 18 ماه صفر مصادف با 20 آذرماه آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی حج از كربلای معلی، برپا كردن موكب برای پذیرایی از زائران اباعبدالله الحسین (ع) در ایام اربعین به یك رسم زیبا و ماندگار از سوی مردم ولایتمدار عراق تبدیل شده است كه البته این كار زیبا رنگ ایرانی هم به خود گرفته است.

این روزها عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) كه از ایران اسلامی به كربلای معلی آمده اند با همكاری هیأت شباب الامام الخمینی به صورت خودجوش در حال آماده سازی موكب امام رضا (ع) هستند تا با نظارت بعثه مقام معظم رهبری برنامه های سخنرانی و مداحی را از پنجشنبه 18 صفر تا شنبه 20 صفر برگزار كنند.

براساس برنامه اعلام شده از سوی هیأت شباب الامام الخمینی در كربلا، مراسم موكب امام رضا (ع) از ساعت 19 روز پنجشنبه با سخنرانی حجت الاسلام مرتضی آقا تهرانی و مداحی مهدی سلحشور آغاز و روز جمعه در همان ساعت با سخنرانی حجت الاسلام علیرضا پناهیان و مداحی سلحشور ادامه می یابد.

موكب امام رضا (ع) كه در كربلای معلی، خیابان جمهوری، زمین حسینیه قمی ها احداث شده با دسته عزاداری ایرانیان كربلا كه به همین نام مزین شده است، تفاوت دارد، هرچند برخی از برنامه های فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری به صورت ثابت و در ایام اربعین در آنجا برگزار می شود.

در حال حاضر برپایی نماز جماعت، پاسخ گویی به مسائل شرعی، روایتگری مصور حماسه عاشورا، ارسال بلوتوث های فرهنگی و ارائه بروشورهای مرتبط با اربعین حسینی برخی از فعالیت های انجام شده در موكب ثابت امام رضا (ع) به شمار می رود كه از شب اربعین با سخنرانی و مداحی همراه و تا روز پس از اربعین نیز ادامه دارد.

مطالب مشابه