logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/11/20 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
رهبر معظم انقلاب اسلامي: مردم در 22 بهمن به تهديدات پاسخ مي دهند

رهبر معظم انقلاب اسلامی: مردم در 22 بهمن به تهدیدات پاسخ می دهند

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار فرماندهان و كاركنان نیروی هوایی و قرارگاه پدافند هوایی ارتش با بیان اینكه هیچ دشمنی نمی تواند ملت ایران را فلج كند، گفتند: مردم پاسخ این حرف ها را در 22 بهمن خواهند داد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار فرماندهان و كاركنان نیروی هوایی و قرارگاه پدافند هوایی ارتش با اشاره به تداوم حركت مؤمنانه، مقتدرانه، منطقی و سرشار از اعتماد به نفس ملت عزیز ایران تأكید كردند: اگر عقلانیت در ذیل امید و توكل به خدا به‌كار گرفته شود، یاری پروردگار را به همراه می آورد اما عقلانیت در سایه اعتماد به شیطان اكبر و قدرتهای مادی، فقط به سراب می رسد.

ایشان افزودند: این آقای تازه‌آمده در آمریكا با حرفها و اقدامات خود، حرفهای ۳۸ ساله نظام اسلامی را درباره فساد همه‌جانبه دستگاه حاكم آمریكا، علنی و عریان در مقابل افكار عمومی قرار داده است و ملت ایران در روز ۲۲ بهمن پاسخ اقدامات و تهدیدات او را خواهند داد.

در این دیدار كه در سالروز بیعت تاریخی همافران با امام خمینی در ۱۹ بهمن ۱۳۵۷ انجام شد رهبر انقلاب اسلامی این حادثه را حادثه ای تعیین كننده در تاریخ انقلاب اسلامی خواندند و افزودند: نیروی هوایی در دوران رژیم طاغوت یكی از نزدیكترین بخش‌ها به نظام سیاسی وابسته به آمریكا بود اما رژیم طاغوت، در حالی‌كه هیچ‌گاه تصور نمی‌كرد، از همین بخش سهمگین‌ترین ضربه را خورد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان كردند: اصحاب انقلاب، مردم و حتی امام بزرگوار نیز این واقعه عجیب را پیش‌بینی نمی‌كردند و این حادثه در واقع مصداق «رزق لایُحتَسَب» یا روزی غیرقابل انتظار و غیرقابل محاسبه است كه در قرآن كریم به آن اشاره شده است.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: درس و پیام حادثه نوزدهم بهمن سال ۵۷ این است كه باید همواره در كنار محاسبات ضروریِ عقلانی و مادی، محاسبات فراتر از مسائل مادی نیز در نظر گرفته شوند.

ایشان خاطرنشان كردند: در طول ۳۸ سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ما در مسائل مختلف از جمله دفاع مقدس همواره شاهد یاری خداوند و اتفاقات خارج از محاسبات مادی بوده ایم.

رهبر انقلاب اسلامی لازمه سازندگی و بن‌بست‌شكنی را امید و توكل به خدا و به‌كار بستن عقلانیت در ذیل آن، دانستند و تأكید كردند: اگر به جای این كار، به شیطانها بخصوص شیطان اكبر اعتماد كنیم و عقلانیت را در سایه امید به شیطانها به‌كار ببندیم، نتیجه‌ی آن، سراب است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای عقلانیت و تدبیر را در دیپلماسی، اداره كشور و دیگر امور، ضروری خواندند اما خاطرنشان كردند: اعتماد به شیاطین و امید بستن به كسانی كه با اصل وجود نظام و حاكمیت اسلام مخالفند خطای بزرگی است چراكه از این كار خیری به كشور نمی‌رسد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سخنان رئیس جمهور جدید آمریكا مبنی بر ضرورت تشكر ایران از دولت اوباما گفتند: به هیچ وجه از آن دولت متشكر نیستیم زیرا با نیت فلج كردن ملت ایران و نظام اسلامی تحریم‌های سنگین را وضع كرد و البته به این هدف نرسید همچنان‌كه هیچ دشمن دیگری نیز نخواهد توانست این ملت بزرگ را فلج كند.

ایشان افزودند: چرا باید از دولت قبلی آمریكا تشكر كنیم، به‌خاطر تحریم‌های ضد ایرانی؟ به علت ایجاد داعش؟ به دلیل به آتش كشیدن منطقه در سوریه و عراق؟ و یا به علت نفاق و دورویی یعنی «ابراز ارادت و همكاری در نامه خصوصی اما حمایت صریح و آشكار از فتنه پس از انتخابات ۸۸»؟

رهبر انقلاب خاطرنشان كردند: اینها مصادیق همان دستكش مخملین است كه دولت قبلی آمریكا روی پنجه آهنین خود كشیده بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به سخن رئیس جمهور جدید آمریكا مبنی بر اینكه ایرانیان باید از من بترسند تأكید كردند: ایرانی از تهدید نمی ترسد.

ایشان با اشاره به راهپیمایی ۲۲ بهمن در روز جمعه افزودند: مردم در روز ۲۲ بهمن با حضور در خیابانها جواب این حرفها و تهدیدات را خواهند داد.

ایشان با لحنی كنایه‌آمیز افزودند: البته ما از این آقای تازه‌آمده متشكریم چرا كه زحمت ما را كم كرده و با نشان دادن چهره واقعی آمریكا، حرفهای ۳۸ ساله جمهوری اسلامی ایران را درباره فساد سیاسی، اقتصادی، اخلاقی و اجتماعی دستگاه حاكم بر آمریكا ثابت كرده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: رئیس جمهور جدید با حرفها و اقدامات خود در مبارزات انتخاباتی و روزهای اخیر، ماهیت واقعی آمریكا را عریان در مقابل چشم مردم جهان به نمایش گذاشته و نشان می دهد حقیقت آمریكا چیست.

ایشان دستگیری و بازداشت یك كودك پنج ساله ایرانی را مصداقی از حقوق بشر آمریكایی برشمردند و افزودند: رحمت پروردگار بر امام بزرگوار كه حقیقت آمریكا را بارها و بارها در بیانات و نوشته‌هایشان گوشزد می‌كردند و اصرار داشتند كه ملت و مسئولان با شناخت ماهیت دشمن، از اعتماد به شیطان بزرگ پرهیز كنند كه امروز حقانیت حرفهای آن عزیز به عرش سفر كرده به روشنی در جلوی چشمان همگان است.

فرمانده كل قوا در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به نقش تعیین‌كننده نیروی هوایی ارتش در دورانهای مختلف بعد از انقلاب از جمله در خنثی سازی كودتای ۱۳۵۹، دوران دفاع مقدس و عملیات مهمی همچون والفجر ۸ و كربلای ۵ و همچنین تجلیل از تلاش‌های خستگی ناپذیر شهید سرلشكر ستاری گفتند: جهاد قطعه‌سازی و ابتكار و نوآوری، اولین بار در نیروی هوایی ارتش آغاز شد و نیروی هوایی در طول دفاع مقدس همواره روحیه بخش ملت ایران بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، فرماندهان و كاركنان نیروی هوایی ارتش بخصوص جوانان این نیرو را به ادامه مسیر پرافتخار گذشته و كار و تلاش و ابتكار روزافزون توصیه كردند و افزودند: باید با تقوا و توكل به خدا و با همت بلند، خلأها را پُر كرد.

رهبر انقلاب در پایان سخنانشان با تأكید بر ادامه راه پر عزت و افتخارآفرین ملت ایران خاطرنشان كردند: نسل جوان گذشته كارهای مهمی انجام داد و نسل جوان كنونی نیز این امانت را پاسداری می‌كند و مسیر تحقق آرمانهای انقلاب را ادامه خواهد داد.

پیش از سخنان فرمانده معظم كل قوا، امیر سرتیپ خلبان شاه صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش با گرامیداشت ۱۹ بهمن روز نیروی هوایی، و بیان گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های این نیرو در بخش‌های مختلف، گفت: آماده‌ایم با عزم راسخ و توكل به پروردگار و حضور تعیین‌كننده در هر میدان ضروری، از منافع ملت بزرگ ایران در برابر دشمنان مستكبر دفاع كنیم.

مطالب مشابه