logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1393/09/17 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
خدمات رساني هلال احمر ايلام به زائران حسيني؛ اسكان ۷۰۰۰ نفر در مهران/ اسكان ۷۰۰۰ نفر در مهران/ چادرهاي امدادي بعد از خروجي مرز مهران برپا شد

خدمات رسانی هلال احمر ایلام به زائران حسینی؛ اسكان ۷۰۰۰ نفر در مهران/ اسكان ۷۰۰۰ نفر در مهران/ چادرهای امدادی بعد از خروجی مرز مهران برپا شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام ضمن تشریح اقدامات سازمان هلال احمر برای زوار در مرز مهران گفت: تاكنون بیش از هفت هزار زائر توسط هلال احمر استان اسكان داده شده اند.

محمد سلیمانی اظهار داشت: در بحث تردد زائران، هلال احمر یكی از دستگاه‌های اجرایی در بحث خدمات رسانی است كه كارهای مختلفی در جاده‌ها و بحث اسكان انجام می‌دهد.

وی بیان داشت: هلال احمر استان ایلام هشت پایگاه امداد نجات جاده ای بین ایلام و شهرستان مهران به فواصل مختلف ایجاده كرده كه در جاده‌های استان به زوار خدمات رسانی می‌كنند.

این مسئول افزود: تا ساعاتی دیگر نیز بالگرد هلال احمر در مرز مهران مسقر می‌شود و تا پایان اربعین به منظور خدمات رسانی حضور دارد.

سلیمانی عنوان كرد: یكی از موارد بسیار مهم دیگر توسط هلال احمر انجام شده بحث اسكان زوار است كه تاكنون بیش از هفت هزار نفر توسط هلال احمر اسكان داده شده است.

وی اظهار داشت: یك ارودگاه با ۱۰۰ تخته چادر و درمانگاه چادری در شهر مهران دایر شده و همچنین شش سالن ورزشی و مدرسه توسط هلال احمر برای زائران مجهز شده است.

وی افزود: اسكان زائر به این معناست كه زائران به مدت كوتاهی و فقط برای استراحت حضور دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام عنوان كرد: ۲۲ دستگاه آمبولانس با ۶۰ نفر امدادگر نیز امروز از مرز مهران وارد كشور عراق شده اند كه این تعداد بین نجف و كربلا برای به زائران خدمات رسانی خواهند كرد.

وی افزود: همچنین چادرهای امدادی بعد از خروجی مهران و ابتدای ورودی به عراق برپا شده تا به زائرانی كه در انتظار وسیله نقلیه برای سفر به كربلا و نجف هستند خدمات رسانی شود.

 

منبع: خبرگزاری حج

مطالب مشابه