logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/11/18 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
كربلا عرصه مقابله ولايت‌ستيزان با ولايت‌مداران بوده است

كربلا عرصه مقابله ولایت‌ستیزان با ولایت‌مداران بوده است

حضور در جوار مرقد ائمه اطهار(ع) فرصتی برای آشنایی با سبك زندگی و سیره اهل بیت عصمت و طهارت است.

 حجت الاسلام والمسلمین نجفی‌روحانی، مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق امروز در گردهمایی دانشگاهیان زائر عتبات عالیات كه در هتل جواهر كربلا برگزار شد، اظهار داشت: حضور در جوار مرقد ائمه اطهار(ع) فرصتی برای آشنایی با سبك زندگی و سیره اهل بیت عصمت و طهارت است.

وی با بیان این‌كه اینجا فرصتی برای گرفتن رنگ خدایی در زندگی فراهم شده است، خاطرنشان كرد: اگر می خواهیم تمام شئون فردی و اجتماعی زندگی خود را رنگ خدایی ببخشیم؛ باید مظهر صفات الهی شویم، حضرت سیدالشهدا(ع) آینه تمام نمای اسماء حسنای الهی بود.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی‌روحانی با تأكید بر این‌كه كربلا عرصه مقابله ولایت‌ستیزان با ولایت‌مداران بوده است، افزود: خیلی از كسانی كه ادعای مسلمانی می كردند؛ در صحرای كربلا امام را یاری نكردند و حتی عده‌ای در مقابل امام قرار گرفتند.

مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در كشور عراق با اشاره به این‌كه حوادث تاریخی و واقعه كربلا عبرتی برای همیشه تاریخ است، گفت: واقعه عاشورا به ما می آموزد كه باید در هر زمان و مكانی امام خود را تنها نگذاریم؛ در غیر این صورت تاریخ بار دیگر تكرار خواهد شد.

وی با بیان این‌كه مسلمان باید ولایت‌مدار باشد، افزود: ما باید در عمل ولایت‌مداری خود را ثابت كنیم[، امروز باید گوش به فرمان ولی فقیه باشیم و در جبهه فرهنگی با توطئه‌های پیچیده دشمنان مقابله كنیم

مطالب مشابه