logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/11/16 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
سفيرعراق: حذف ويزاي ايرانيان درگرو تامين زيرساخت ها است

سفیرعراق: حذف ویزای ایرانیان درگرو تامین زیرساخت ها است

سفیرعراق درایران با بیان اینكه ما ازحذف ویزای ایرانیان استقبال می كنیم، گفت: دولت های عراق و ایران مایل به حذف آن هستند اما قبل از آن باید زیر ساخت ها را آماده كنیم.

راجح الموسوی سفیرعراق در ایران روزسه شنبه درحاشیه بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) افزود: روابط عمیق دو كشورعراق و ایران باعث می شود كه به این تصمیم (حذف ویزا) فكر كنیم و امیدوارم هر چه زودتر در این مورد به توافق برسیم.

وی با بیان اینكه حذف ویزا در روابط دو كشور بسیارمهم و تاثیرگذاراست، گفت: البته با توجه به اینكه هم اكنون عراق در شرایط سختی به سر می برد باید قبل از اقدام در این مورد زیرساخت های كشورمان را مورد بررسی دقیقی قرار دهیم.

وی با تاكید براینكه به همه وزرایی كه از عراق به ایران می آیند می گویم حذف ویزا اقدامی مهم، مثبت و تاثیرگذار در روابط دو كشور است، اظهارداشت:‌ اگر به زیرساخت ها توجه نشود زائران همانند اربعین امسال متحمل سختی های بسیاری خواهند شد.

راجح الموسوی با تاكید براینكه عراق و ایران دو برادر در یك خانواده هستند، تصریح كرد: به عنوان مثال تامین امنیت زائران در ایام اربعین با توجه به شرایط استثنایی عراق از جمله مسایلی است كه نیازمند كمك برادران ایرانی در این زمینه هستیم، در مجموع باید تمامی مسایل را در كنار یكدیگر گذاشته تا به یك تصمیم خوب برسیم.

سفیرعراق در ایران با تاكید براینكه همكاری خوب دو كشور درتمامی زمینه ها ادامه خواهد داشت و هر روز نیز محكم تر خواهد شد، گفت: زمانی كه سفیر عراق در ایران شدم حدود 300 هزار ویزا صادر و عازم آیین اربعین می شدند در حالی كه امسال این رقم به بیش از دو میلیون و چهارصد هزار نفر رسید كه در نوع خود یك انقلاب به شمار می رود.

وی با اشاره به همكاری و هماهنگی خوب با ستاد اربعین اظهاركرد: همكاری گسترده بین دو كشور بخصوص سفارت عراق و ستاد اربعین یك رخداد تاریخی است.

وی با بیان اینكه باز بودن درخانه برادران عراقی به خصوص در ایام اربعین به روی ایرانیان یك پیشرفت استراتژیك به شمار می رود، افزود:‌ تمامی این مسایل می تواند زمینه ساز حذف ویزا باشد و ما از آن استقبال می كنیم.

وی خاطرنشان كرد: ایرانیان برای ما عزیزهستند همانگونه كه عراقی ها برای ایرانیان عزیزند.

مطالب مشابه