logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/11/13 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
نماينده بعثه رهبري در عراق: انقلاب اسلامي ايران برگرفته از فرهنگ عاشورا و انتظار است

نماینده بعثه رهبری در عراق: انقلاب اسلامی ایران برگرفته از فرهنگ عاشورا و انتظار است

امام خمینی با الهام از فرهنگ عاشورا علیه رژیم فاسد و ظالم قیام كرد و كارآمدی دین در اداره جامعه اسلامی را نشان داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین نجفی‌روحانی، نماینده بعثه مقام معظم رهبری در كشور عراق امروز در پنجمین گردهمایی دانشگاهیان زائر عتبات عالیات در كربلا با اشاره به ریشه‌های پیروزی انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران برگرفته از فرهنگ عاشورا و انتظار است.

وی با بیان این‌كه با رهبری امام راحل اراده ملی برای مقابله با مستكبران تجلی یافت، خاطرنشان كرد: وحدت، رهبری و ایمان سه عامل اصلی در پیروزی انقلاب اسلامی ایران بوده است، باید دانست تداوم آرمان‌ها و ارزش‌های انقلابی نیز در گرو حفظ و حراست از این سه عنصر اساسی است.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی‌روحانی با تأكید بر این‌كه قرآن و اهل بیت محور اصلی وحدت است، خاطرنشان كرد: اطاعت از ولایت فقیه رمز ماندگاری انقلاب اسلامی ایران است؛ از این رو دشمنان اسلام همواره به دنبال جدایی میان امام و امت هستند.

وی زیارت جامعه كبیره را یك دور امام‌شناسی با مضامین عالی برشمرد و معرفت به ولایت را شرط اساسی زیارت مقبول دانست و گفت: آنچه كه غرب همواره از درك آن عاجز بوده است؛ جریان عاشورا و انتظار است كه دو بال پرواز مكتب تشیع است.

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در كشور عراق با بیان این‌كه امام خمینی با الهام از فرهنگ عاشورا علیه رژیم فاسد و ظالم قیام كرد، گفت: مادامی كه تابع ولایت فقیه هستیم دشمنان نمی توانند هیچ گزندی به نظام اسلامی وارد كنند.

وی در پایان با بیان این‌كه دشمنان از بدو پیروزی انقلاب اسلامی ایران به دنبال اجرای توطئه براندازی نظام اسلامی بوده‌اند، گفت: اگر در عاشورا جنگ شمشیرها بود؛ امروز جنگ فرهنگ و محتوا در فضاهای مجازی است؛ امروز دشمن با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم درصدد تخریب اعتقادات و مفاهیم ارزشی مسلمانان هستند.

مطالب مشابه